Hejtman Cup ovládl nováček, Dukla vládla v Ostravě a Slavia zaskočila elitu

Uplynulý víkend přinesl v juniorské kategorii trojici turnajů. Jako první z nich začal karlovarský Hejtman Cup, na kterém si pro zlato dokráčel švýcarský Davos. Mezinárodní Ostrava Hockey Cup patřil jihlavské Dukle, která ztratila pouze jeden bod. Turnaj se zástupci dvou nejvyšších domácích souěží se pak odehrál v Přerově, kde zlatá Slavia i stříbrný Vsetín přeskočily extraligovou konkurenci.

Ostrava Hockey Cup

Tradiční mezinárodní turnaj byl na programu ve Vítkovicích. V zápasech hraných na 3x 15 minut se postupně utkaly každý s každým týmy Vítkovic, Jihlavy, reprezentace Polska U20, Nitry a Schwenningenu. V případě nerozhodného stavu po 45 minutách ihned následovaly samostatné nájezdy.

Dukla tabulku turnaje vedla už po prvním hracím dnu, kdy nejprve otočila utkání s německým Schwenningenem a v posledním sobotním duelu přehrála Nitru jasným výsledkem 4:0. V neděli pak Jihlava v samostatných nájezdech zdolala polskou reprezentaci a poradila si i s domácími Vítkovicemi, čímž si zajistila první místo. Druhou příčku obsadila Nitra, a to díky povedenému penaltovému rozstřelu v jinak bezbrankovém utkání s Poláky. Třetí místo získali domácí Ostravané.

Výsledky turnaje

Pátek 11. srpna:

HC VÍTKOVICE RIDERA – Polsko U20 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Hanák (Milata), 14. Vehovský (Zapletal, Chaloupka), 35. Vehovský (Zapletal), 40. Krejsa (Glos, Slusarczyk).

Schwenninger Wild Wings – HC Dukla Jihlava 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 23. Majher (Schlenker) – 36. Bulík (Kuprijanov, Čihal), 41. Bulík (Kuprijanov, Čihal).

HK Nitra – HC VÍTKOVICE RIDERA 4:3 po samostatných nájezdech (0:1, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. Chrenko, 29. Ridzoň (Kováč), 39. Valent (Bartakovics), rozh. náj. Pobežal – 1. Krčmarský (Zapletal, Chlán), 30. Fojtík (Muroň, Čuba), 33. Fojtík (Matějka).

Polsko U20 – Schwenninger Wild Wings 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Kurnicki (Gromadzki), 12. Siekierka (Musiol), 14. Gromadzki (Wlodara), 18. Siekierka, 20. Kucharski (Gromadzki).

HC Dukla Jihlava – HK Nitra 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Valach (Čihal), 14. Klapica (Jungwirth), 34. Báťa (Coufal), 42. Jeletz.

Sobota 12. srpna:

HC VÍTKOVICE RIDERA – Schwenninger Wild Wings 2:1 po samostatných nájezdech (0:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 45. Fojtík (Milata, Štiak), rozh. náj. Saxa – 35. Schlenker (Gaus).

Polsko U20 – HC Dukla Jihlava 2:3 po samostatných nájezdech (2:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Michalski (Kucharski), 2. Kucharski (Gromadzki) – 12. Vandas (Chlubna), 14. Kuprijanov (Niedefner, Klapica), rozh. náj. Peš.

HK Nitra – Schwenninger Wild Wings 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. Bartakovics (Svitač, Pobežal), 21. Pobežal (Valent, Lisý), 39. Ridzoň (Chrenko, Pánik), 42. Pobežal (Bartakovics).

HC VÍTKOVICE RIDERA – HC Dukla Jihlava 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Chlán, 26. Kalandra (Zapletal) – 5. Bulík (Kuprijanov), 6. Váňa (Šabatka, Nosek), 15. Klapica (Báťa, Ludvík), 32. Modl (Valach, Vejmelka).

Polsko U20 – HK Nitra 0:1 po samostatných nájezdech (0:0, 0:0, 0:0)

Hejtman Cup

Karlovarský Hejtman Cup má zahraničního vítěze. Ale pěkně popořádku. Tradičního mezinárodního turnaje se kromě domácí Energie zúčastnili taky Oceláři, Mladá Boleslav, německé týmy Kolína a Mannheimu a poprvé také švýcarský Davos. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po třech, v nichž sehrály zápasy každý s každým v klasickém formátu 3x20 minut s prodloužením a nájezdy. Vítězové skupin si proti sobě zahráli ve finále, celky z druhých místo zápas o bronz a na poslední čekalo utkání o páté místo.

České celky vládly úvodnímu hracímu dni, kdy si s německými soupeři poradila jak Mladá Boleslav, tak Karlovy Vary. Druhý hrací den už do dění zasáhly také Třinec a Davos, přičemž oba si na úvod svého působení v turnaji připsaly vítězství.

Třetí den určil konečné pořadí v obou skupinách. Oceláři si účast ve finále zajistili vysokou výhrou nad Kolínem, Davos zase porazil Karlovy Vary, a to hlavně díky povedené první třetině. Neděle patřila bojům o finální pořadí na turnaji. Páté místo nejprve proti Mannheimu urval Kolín, bronz brali domácí Energetici a Davos si s Oceláři ve finálovém klání poradil poměrem 5:0.

Čtvrtek 10. srpna:

Kölner EC – BK Mladá Boleslav 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 21. Gaidel (Kopietz) – 12. Mojsejev (Hrouda, Vlasák M.), 47. Teplý (Moravec, Zvagulis), 59. Vojáček.

Jungandler Mannheim – HC Energie Karlovy Vary 2:8 (1:2, 1:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 11. Schams (Müller), 36. Khaydarov – 4. Zeman (Dorot, Adámek), 13. Kubíček (Zeman), 26. Krajčík, 33. Šlechta, 34. Zeman (Krajčík), 44. Šlechta (Dorot, Adámek), 44. Zeman (Steklý, Adámek), 60. Váňa M. (Dorot, Handl).

BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 1:2 po prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Vlasák (Gardoň) – 54. Lysak (Andrle, Šilar), 64. Šilar (Kozlík).

HC Davos – Jungadler Mannheim 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Märki (Parrée), 17. Greding (Barandun, Cap), 27. Baumann (Waidacher, Minder), 32. Barandun (Cap), 51. Zdorovets (Parrée).

HC Oceláři Třinec – Kölner EC 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Ošmera (Kozlík, Šilar), 16. Volas (Spěváček), 18. Gerych (Kozlík, Šilar), 28. Andrle (Spěváček), 35. Kozlík (Šilar, Andrle), 43. Kozlík (Pospíšil), 52. Ošmera (Pospíšil) – 7. Kosorez (Nuss, Hemr), 39. Vladelchtchikov (Jakovlev).

HC Energie Karlovy Vary – HC Davos 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. Šilhan, 27. Šilhan (Pastor), 51. Vojáček (Vogel) – 6. Wittwer (Barandun), 7. Haller (Vieli, Lichtensteiger), 13. Vieli (Blaser, Haller), 23. Vieli (Haller, Blaser), 56. Leipold (Wittwer, Gredig).

Neděle 13. srpna:

Zápas o 5. místo
Kölner EC – Jungadler Mannheim 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Kopietz (Gaidel, Hense), 57. Jakovlev (Kopietz).

Zápas o bronz
HC Energie Karlovy Vary – BK Mladá Boleslav 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Šilhan (Zeman, Adámek), 7. Vogel (Adámek), 22. Steklý (Adámek, Zeman)

Finále
HC Oceláři Třinec – HC Davos 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Vieli (Märki, Landskroner), 14. Müller (Wittwer, Barandun), 38. Vieli (Haller, Märki), 55. Gredig, 57. Haller (Vieli).

Turnaj v Přerově

Dva týmy z juniorské extraligy, konkrétně Olomouc a domácí Přerov, a tři z Ligy juniorů, tedy Vsetín, Slavia a Havířov, se na turnaji utkaly každý s každým v zápasech hraných na 2x 25 minut čistého času. Každý poločas se bodoval jako samostatné utkání a po uplynutí základní hrací doby následovalo pětiminutové prodloužení tři na tři v plné délce, případně samostatné nájezdy, pokud bylo skóre po nastavených pěti minutách nerozhodné. Za jeden zápas šlo celkem získat až sedm bodů – tři v každém poločase a jeden v nastavení.

Nejlépe si vedla pražská Slavia, která odehrála své čtyři zápasy ze všech soupeřů nejdříve a na čele měla už v tuto chvíli náskok šesti bodů. Ohrozit ji už mohl jen Vsetín, a to v případě zisku šesti nebo sedmi bodů. Valaši ovšem v klíčové bitvě s Olomoucí získali bodů pouze pět a těsně tak na triumf nedosáhli. Třetí skončili právě kohouti, čtvrtý domácí Přerov a pátý Havířov.

HC ZUBR Přerov – HC Olomouc 0:2 / 0:1 (1:0sn)
Branky (1. část): 13. Bošek (Kerezstes), 25. Pigl
Branky (2. část): 15. Röss (Panáček, Šotkovský)
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Kuchta

AZ Havířov – VHK ROBE Vsetín 0:3 / 0:0 (1:0sn)
Branky (1. část): 6. Koláček (Hamřík, Urge), 15. Hrdý (Mošnička), 22. Mošnička
Branky (2. část): ---
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Vizváry

HC Olomouc – HC Slavia Praha 1:1 / 0:2 (0:1sn)
Branky (1. část): 18. Bošek (Šulgan) – 4. Skalský (Krums)
Branky (2. část): 13. Vosmík (Skalský), 15. Krums (Vosmík)
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Krums

VHK ROBE Vsetín – HC ZUBR Přerov 1:0 / 0:5 (0:1pp)
Branky (1. část): 18. Urge (Koláček)
Branky (2. část): 5. Šťastný (Hyža), 6. Hlávka (Mráček), 14. Koblížek (Kuchta, Hlávka), 16. Tomiga (Kolařík, Hlávka), 22. Martiňák
Branky (prodloužení): 2. Mašek (Hyža, Pekr)

HC Slavia Praha – AZ Havířov 1:1 / 2:0 (0:1sn)
Branky (1. část): 21. Janoušek (Vlach) – 9. Middleton (Žák)
Branky (2. část): 15. Filip (Vlach, Jokl), 22. Vlach (Hron, Štípek)

HC Slavia Praha – HC ZUBR Přerov 2:0 / 0:0 (1:0sn)
Branky (1. část): 4. Filip (Grešl), 6. Ivanović (Filip)
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Štípek

AZ Havířov – HC Olomouc 1:0 / 2:3 (1:0pp)
Branky (1. část): 3. Barnošák (Bielesz)
Branky (2. část): 10. Kreutz (Middleton), 17. Valouch (Middleton) – 8. A. Drábek, 14. Šulgan (K. Drábek), 22. Šlahora (Röss)
Branky (prodloužení): 3. Vizváry

VHK ROBE Vsetín – HC Slavia Praha 0:1 / 2:0 (1:0sn)
Branky (1. část): 15. Filip (Štípek)
Branky (2. část): 15. Matějíček (Ostrčil), 22. Juráň (Heinrich)
Branky (prodloužení): Rozhodující nájezd Heinrich

HC ZUBR Přerov – AZ Havířov 1:0 / 1:1 (1:0pp)
Branky (1. část): 19. Tomiga (Bárta)
Branky (2. část): 25. Tomiga (Kolařík, Kuchta) – 14. Toma
Branky (prodloužení): 5. Tomiga (Buršík, Bárta)

HC Olomouc – VHK ROBE Vsetín 1:2 / 0:0 (0:1pp)
Branky (1. část): 25. Slováček (A. Drábek) – 14. Šíma (Stodůlka), 18. Fojtík (Urge, Zedek)
Branky (prodloužení): 2. Mošnička (Hrdý)