Historický bronz pro české hokejistky na MS v Dánsku. Zlato opět pro Kanadu

Sen se stal skutečností, české hokejistky vybojovaly poprvé v historii medaili. V souboji o bronz porazily Švýcarsko 4:2. Výraznou stopu v utkání měla Natálie Mlýnková, která vstřelila hned dvě branky. Večerní finále pak nabídlo už tradiční souboj Kanady s USA. Hokejistky s javorovým listem na prsou se poučily z porážky ve skupině a během jednoho roku vybojovaly už třetí zlato v řadě.

O 3. místo: Švýcarsko - Česko 2:4

Branky a nahrávky: 12. Martiová (Christenová, Leemannová), 50. Vallarioová (Rüeggová, Stalderová) – 8. Mlýnková (Mrázová, Tejralová), 16. Pejšová (Lásková), 23. Přibylová (Neubauerová, Peslarová), 30. Mlýnková (Mrázová)

Česká pohádka měla šťastný konec. České hokejistky vstoupily do utkání se Švýcarskem aktivně. Prakticky celou první třetinu nepustily hráčky země helvétského kříže k velkým příležitostem. Na trefu Natálie Mlýnkové sice ještě zvládla odpovědět Martiová, avšak únik Daniely Pejšové ihned po výjezdu z trestné lavice vrátil lvicím vedení. Ve druhé třetině navíc skórovala Vendula Přibylová, načež na ní navázala svým druhým gólem v utkání Mlýnková. Švýcarky sice ve třetí třetině tlačily na pilu a podařilo se jim snížit zásluhou Vallariové, více už ale nedokázaly. Svěřenkyně Carly MacLeodové tak daly na přelomový rok bronzovou tečku.

Finále: USA - Kanada 1:2

Branky a nahrávky: 40. Roqueová (Kesselová, Coyne-Schofieldová) – 30. Jennerová (Poulinová, Sheltonová), 31. Jennerová (Fillierová, Nurseová)

Tradiční zámořský souboj o titul vyzněl lépe pro Kanadu. Ta se poučila z porážky 2:5 a dokázala své věčné sokyně skolit. Hrdinkou duelu byla zejména Brianne Jennerová, která Američankám zasadila dva zásahy v rozmezí minuty a půl. Právě její trefy se ukázaly jako klíčové. Ve třetí třetině zvládla snížit Roqueová a hráčky USA pokračovaly v tlaku. Ten se vystupňoval zhruba dvě minuty před koncem utkání, kdy na brankářku Desbiensovou létala jedna střela za druhou, a ta se tedy musela velmi otáčet. Některé zákroky v jejím podání byly až neuvěřitelné a doháněly Američanky k šílenství. Nakonec tedy Kanaďanky své vedení uhájily a získaly tak druhý titul mistryň světa v řadě. Společně s olympijským zlatem se jedná už o třetí nejvyšší stupínek za poslední rok.

Kromě těchto dvou utkání se hrálo i ve Frederikshavnu o umístění. Japonky si to o páté místo rozdaly s Finkami. V zápase nepadl jediný gól, a tak o vítězkách rozhodly až samostatné nájezdy. V nich si elitní skupinu zajistily japonské hráčky, a to díky Rami Koyamaové.