Hlinka Gretzky Cup vyhrál hlavní cenu v kategorii Akce roku 2023 okresu Břeclav

V Domě školství v Břeclavi se ve čtvrtek 22. února vyhlašovala anketa Sportovec okresu Břeclav roku 2023, v níž získal Hlinka Gretzky Cup ocenění Akce roku.

Hlinka Gretzky Cup se pyšnil vynikající fanouškovskou návštěvou. Na finále přišlo do vyprodané haly v Břeclavi 4711 diváků, přitom v průměru sledovalo české zápasy z hlediště 3260 lidí. Televizní čísla však byla ještě více ohromující, duel o zlato totiž sledovalo neuvěřitelných 820 tisíc fanoušků.

Hned na úvod vyzvaly Čechy v základní skupině silné Spojené státy americké. Proti zámořskému gigantovi se však mladíci vůbec nezalekli a začali vysokou výhrou 7:2 svou spanilou pouť na Hlinka Gretzky Cupu v Břeclavi.

Následně zapsali výhru 6:2 i s Německem, ale v posledním skupinovém duelu padli s výběrem Tre Kronor 2:4. V semifinále následně vyzvali Finsko, s nímž zvítězili jasně 8:2 a postoupili na domácím turnaji do finále.

Nejtěžší výzva potkala národní tým v duelu o zlato, v cestě mu totiž stála Kanada. Lvi se prali až do poslední minuty a s favorizovaným soupeřem padli až gólem v 80. minutě.