Junioři nestačili na Kanadu. Němci jsou ve čtvrtfinále, Američané s nulou

Čeští junioři ve svém třetím vystoupení na mistrovství světa vedli, jenže domácí Kanaďani přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a dokráčeli si pro vítězství 5:1. Ještě před tím podruhé za sebou neskórovali Rakušané, kteří nestačili na USA. Ve večerním utkání si poté Němci proti Švýcarům zajistili účast ve čtvrtfinále.

Skupina A:

Kanada – Česko 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. McTavish (Thompson, Seeley), 19. Johnson (Stankoven), 25. Greig (Seeley, Cormier), 32. McTavish (Bedard, Othmann), 48. Foerster (Johnson, Stankoven) – 6. Ryšavý (Kos)

Svěřenci Radima Rulíka se proti favorizované Kanadě dostali v úvodní třetině do vedení, když paradoxně využili protiútok v pětiminutovém oslabení. Domácí celek se však nenechal nijak rozhodit, a i když dlouhou početní výhodu nevyužil, ještě před první sirénou otočil skóre. Ve zbylých 40 minutách už se prosazovali pouze hráči javorových listů, kteří nakonec oslavili vítězství 5:1.

Skupina B:

Rakousko – USA 0:7 (0:4, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Kaiser (Coronato), 3. Coronato (Cooley, Knies), 12. Kaiser (Savage, Duran), 19. Savage (Moore, Duran), 28. Mazur (Pastujov, Bordeleau), 28. Mazur (Bordeleau, Samoskevich), 60. Pastujov (Stramel, Peart)

Bezgólové utkání se Švédy chtěli Rakušané odčinit proti USA, jenže se ani tentokrát neprosadili. Jejich soupeř přitom rozhodl o osudu zápasu už v první třetině, v níž vsítil hned čtyři branky. Američané nakonec přestříleli svého soupeře poměrem 56:15 a v poklidném tempu si došli pro tři body za výhru 7:0.

Německo – Švýcarsko 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Rossmy (Proske, Heigl), 9. Heigl (Proske), 37. Hänelt (Klein) – 20. Knak (Allenspach, Fahrni), 52. Taibel (Ritzmann, Henry)

Největší drama nabídlo večerní střetnutí. Němci se dvakrát dostali do dvougólového vedení, jenže Švýcaři se pokaždé dostali na dostřel a drželi naděje na bodový zisk až do posledních minut. Vyrovnat se jim však nepodařilo a v jejich závěrečném utkání základní skupiny si to s Rakouskem rozdají o postup do čtvrtfinále. Německo si touto výhrou naopak účast mezi nejlepšími osmi týmy definitivně potvrdilo.