Junioři nestačili v prodloužení na Němce, znovu prohráli i Slováci

​Druhý hrací den mistrovství světa do 20 let nabídl opět čtyři zápasy. Čeští junioři neočekávaně ztratili dva body s Německem, které sice přestříleli, ale podlehli mu 1:2 v prodloužení. Podobně dopadli i Slováci, kteří se Švédy padli i přes výraznou střeleckou převahu. První výhru naopak získali Rusové, podruhé pak zvítězilo Finsko.

Skupina A:

Rakousko – Finsko 1:7 (0:2, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 26. Urbanek (Auer, Thaler) – 4. Koivunen (Lambert, Helenius), 19. Helenius (Koivunen), 25. Simontaival (Määttä, Aho), 27. Väisänen (Aho, Päivärinta), 49. Koivunen (Lambert, Heimosalmi), 51. Niemelä (Määttä, Nurmi), 55. Lambert.

Finové navázali na první vítězství turnaje proti Německu a výrazně přesvědčivějším způsobem si poradili s Rakouskem. To pustili k pouhým devíti střelám, zatímco sami jich vyslali 48. Sedm z nich nakonec skončilo gólem – dvěma a góly a celkem třemi body se blýskl útočník Ville Koivunen. Čestnou trefu Rakušanů zaznamenal Martin Urbanek.

Německo – Česko 2:1 po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Blank (Rutkowski, Münzenberger), 62. Blank (Dziambor, Leonhardt) – 36. Myšák (Špaček, Novák).

Čeští junioři chtěli proti Němcům odčinit porážku s Kanadou, což na nich bylo v úvodu utkání vidět. Svěřenci trenéra Karla Mlejnka byli aktivnější a soupeře v první třetině přestříleli 13:6. Jenže na brankáře Bugla dlouho nemohli vyzrát a sami naopak inkasovali. Skóre ve 25. minutě otevřel Alexander Blank a svůj tým nabudil. Češi vyrovnali o deset minut později díky šťastnému přesilovkovému zásahu kapitána Jana Myšáka. Ve třetí třetině je však Německo už přestřílelo a v prodloužení nakonec získalo bod navíc. Prudkou střelou nad Bednářovo rameno rozhodl o výhře druhým gólem v zápase Blank.

Skupina B:

Rusko – Švýcarsko 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Jurov (Čibrikov), 16. Zlodějev (Didkovskij), 18. Ťutněv (Savikov, Jurov), 52. Mičkov (Didkovskij, Chusnutdinov) – 19. Biasca (Sidler, Fahrni), 59. Ritzmann (Allenspach, Streule).

Švýcaři, kteří podobně jako Češi neodehráli jediný přípravný zápas, potrápili ve svém prvním utkání na turnaji Rusy. Ti potřebovali po porážce se Švédy vyhrát, ale proti týmu ze země helvétského nakonec vstřelili jen čtyři branky. Sborná přitom jasně ovládla první třetinu (3:1 na góly a 13:4 na střely), ale postupně se hra vyrovnávala. I přes švýcarský gól v závěru zápasu však Rusko nakonec získalo své sprvní vítězství.

Švédsko – Slovensko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Niederbach (Eklund, Grans), 27. Sjöberg (Nyström), 59. Ljungman (Stenman).

V prvním zápase Slováci dotahovali na Američany, ve druhém pak výrazně přestříleli Švédy. Přesto ani v jednom nevyhráli ani nebodovali. Švédsko otevřelo skóre gólem v početní výhodě v sedmé minutě, pak zvýšilo náskok v druhé třetině a v 59. minutě definitivně rozhodlo o výhře 3:0 trefou do prázdné branky.