Junioři padli s Finskem v nájezdech. Zámořské týmy si zastřílely

Třetí hrací den juniorského mistrovství světa začal napínavým střetnutím mezi Českem a Finskem, které dospělo až do samostatných nájezdů. V nich se nakonec radovali hokejisté Suomi. Zato Kanada žádné drama nepřipustila a nastřílela Slovensku jedenáct branek, ve večerním zápase poté USA rozdrtily Švýcarsko.

Skupina A:

Finsko – Česko 4:3sn (1:2, 1:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Järventie (Heimosalmi, Kapanen), 24. Puutio (Simontaival, Jurmo), 51. Räty (Hirvonen, Niemelä), rozh. náj. Simontaival – 7. Chmelař, 12. Kulich (Myšák), 53. Myšák (Gut, Kulich)

Češi se během první třetiny dostali dokonce do dvougólové vedeního, jenže Finové snížili a ve druhé třetině dokonce vyrovnali. Když poté v závěrečném dějství dokonal obrat Räty, musel národní tým dokonce dohánět. Díky gólu Myšáka si ale nakonec vynutil prodloužení. V něm branka nepadla, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, v nichž o výhře Suomi rozhodl Simontaival.

Slovensko – Kanada 1:11 (0:4, 1:4, 0:3)

Branky a nahrávky: 35. Kašlík (Myklucha, Nemec) – 7. Bedard (McTavish, Roy), 14. Cuylle (Greig, McTavish), 16. Othmann (Cuylle), 20. Zellweger (Stankoven, Foerster), 22. Stankoven (Johnson, Cormier), 27. McTavish (Sebrango), 36. McTavish (Othmann, Cormier), 40. McTavish (Roy, Bedard), 44. McTavish (Othmann), 56. Roy (Dufour, Zellweger), 60. Ostapchuk (Roy, Dufour)

Naopak druhé čtvrteční střetnutí žádné drama nepřineslo. Kanada si už od první minuty šla rázně za vítězstvím a už po úvodní části vedla o čtyři branky. Svůj náskok postupně navyšovala, a nakonec do zápisu o utkání přispěla jedenácti góly. Čtyři z nich měl přitom na svědomí Mason McTavish. Slováci dokázali kontrovat jen jedním přesným zásahem z hole Kašlíka.

Skupina B:

Švýcarsko – USA 1:7 (0:0, 1:5, 0:2)

Branky a nahrávky: 29. Henry (Biasca, Zanetti) – 26. Mazur (Samoskevich, Bordeleau), 32. Faber (Hughes, Bordeleau), 34. Mazur (Slaggert, Faber), 38. Slaggert (Kaiser, Mazur), 40. Coronato (Hughes), 42. Bordeleau (Hughes, Samoskevich), 56. Duran (Cooley)

Po těsné prohře se Švédskem začali Švýcaři slibně i proti Američanům, krok s nimi ale drželi pouze do 26. minuty, kdy Henry svou brankou odstartoval gólovou smršť. Hokejisté USA se během druhého dějství prosadili hned pětkrát, zatímco jejich soupeř odpověděl pouze jedinou trefou. Ve třetí třetině poté zámořský celek dalšími dvěma góly upravil výsledek na konečných 7:1.