Kanada ani Švédsko nedostaly výhru zadarmo. Němci přetlačili Rakousko

Ani druhý den mistrovství světa juniorů nenabídl překvapení a úvodní výhru na turnaji slavili všichni papíroví favorité. Tři body si však museli tvrdě vydřít. Kanada chvílemi hazardovala s Lotyšskem, Švédsko zase málem ztratilo třígólové vedení. Němce proti Rakousku spasil hattrickem Blank.

Skupina A:

Lotyšsko – Kanada 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Darzinš, 45. Hodass (Silkalns, Veinbergs) – 8. Bedard (Sebrango, McTavish), 32. Cormier (Roy, Thompson), 37. Zellweger (Bedard, McTavish), 38. Greig (Dufour), 55. Dufour (Greig, Ostapchuk)

První utkání dne mělo poněkud překvapivý průběh. Lotyši totiž v první třetině i s minimem střel zvládli reagovat na trefu Bedarda a ve druhé části poté dlouho drželi nerozhodný stav. Ba co víc, měli i slibné šance na to se dostat do vedení. To se ale nestalo a místo toho udeřila Kanada, která třemi brankami získala uklidňující náskok. Tým z Pobaltí ale bojoval až do posledních okamžiků a stihl ještě korigovat na konečných 2:5.

Skupina B:

Švédsko – Švýcarsko 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 37. Torgersson (Edvinsson, Grans), 41. Torgersson (Niederbach), 41. Rosén (Ljungman, Lysell) – 49. Biasca (Henry, Nussbaumer), 50. Allenspach (Fahrni)

Dlouho bezbrankové klání našlo prvního střelce až ve 37. minutě, kdy skóre otevřeli Švédové. Ti si poté v závěrečném dějství vypracovali třígólové vedení, jenže Švýcaři se odmítli vzdát. Už v 50. minutě snížili dokonce na 2:3 z jejich pohledu a měli spoustu času na vyrovnání. K tomu jim však nepomohla ani pětiminutová přesilovka a zisk tří bodů tak oslavili hokejisté tří korunek.

Německo – Rakousko 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Eham (Blank, Leonhardt), 24. Blank (Klein, Eham), 29. Blank (Volek, Samanski), 32. Blank (Volek) – 3. Peeters (Urbanek, Scherzer), 22. Dobnig (Peeters, Scherzer)

Po vyrovnané první třetině nakonec o osudu utkání rozhodla ta druhá. V té se sice dostali do vedení Rakušané, Němci ale třemi brankami otočili vývoj zápasu a získali dvougólový náskok, který si udrželi až do závěrečné sirény. Výrazné zásluhy na obratu si připsal Alexander Blank, jenž v prostřední části zaznamenal čistý hattrick.