Kanada nadělila osmičku Německu, Švýcaři slaví první výhru

Světový šampionát hráčů do 18 let má za sebou druhý hrací den. Čeští mladíci měli volno, druhý zápas je čeká v sobotu proti Německu. Kanada si spravila chuť po porážce se Švédskem a německému soupeři nasázela osm branek. Roli favorita splnili Finové, kteří porazili Lotyše, i Švédové. Ti v zajímavém duelu přemohli Slováky a první výhru na turnaji zapsali domácí Švýcaři, kteří si poradili s Norskem.

Zámořský velikán nevstoupil do turnaje podle představ. V úvodním utkání podlehl Švédsku vysoce 0:8. Nicméně druhý duel už Kanada zvládla. Dvěma rychlými góly za sebou si odnesla z první třetiny dvoubrankový náskok. Ten ještě v průběhu druhé a třetí dvacetiminutovky navýšila na konečných 8:0. Hattrickem se blýskl Nick Lardis. Němci tak stejně jako jejich soupeř neprožil povedený úvodní zápas na světovém šampionátu.

Kanada – Německo 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 16. Lardis (Martone, Ritchie), 17. Wood (Cristall, Celebrini), 31. Dragicevic (Bjarnason), 32. Martone (MacDonell, Halaburda), 35. Wood (Celebrini, Ritchie), 47. Ritchie (Celebrini, Allen), 56. Lardis (Catton, Martone), 59. Lardis (Allen, Ritchie).

Finové potvrdili roli favorita i proti Lotyšsku. Vedení se ujali už ve druhé minutě, přestože další branku zaznamenali až v polovině základní hrací doby, byli střelecky aktivnější. I přes dva střelecké úspěchy celku z Pobaltí nakonec utkání ovládli poměrem 5:2.

Lotyšsko – Finsko 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Niedrajs (Ansons), 54. Streikišs (Bulans, Livšics) – 2. Kumpulainen (Uronen, Kiviharju), 31. Hynninen (Nurmi, Järventie), 38. Halttunen (Helenius, Alasiurua), 39. Uronen (Muhonen, Järventie), 47. Kumpulainen (Kiviharju, K. Kangas).

Švédové si nenechali sebrat tři body, o jejich triumfu rozhodl WahlbergAž do závěrečných deseti minut to vypadalo na poměrně jasnou výhru tří korunek. Vše bylo ale následně zdramatizováno, když dal kontaktní branku Patrik Masnica a o to víc slovenská střídačka bouřila po srovnání Romana Kukumberga. Švédský Anton Wahlberg ale hbitě zareagoval a přisoudil vedení opět svému celku. Na konečných 3:5 poté upravil do prázdné branky Felix Unger Sorum.

Slovensko – Švédsko 3:5 (1:3, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky:
16. Pekarčík (Masnica, Štrbák), 52. Masnica (Dvorský, Pekarčík), 54. Kukumberg (Jenčko, Cedzo) – 5. Lindstein (Forsfjäll, Dower Nilsson), 11. Sandin-Pellikka (Forsfjäll, Lindstein), 17. Edstrom (Stenberg, G. Kangas), 57. Wahlberg (Forsfjäll), 60. Unger Sörum.

Bezchybný výkon v defenzivě stál za jasnou výhru Švýcarů proti NorskuPrvní utkání na turnaji pro oba týmy dopadlo vítězně pro Švýcarsko, které soupeře z Norska porazilo díky lepšímu výkonu 5:0. Vítězný gól si připsal již v 8. minutě Andro Kaderli, na nějž navázali jeho čtyři další spoluhráči. Členové norského výběru bušili na Ewana Hueta ve švýcarské brance neúspěšně dvaceti střeleckými pokusy a ten si tak připsal čisté konto.

Norsko – Švýcarsko 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
8. Kaderli (Gredig, Muggli), 13. R. Meier (Braillard, S. Meier), 28. Dorthe (Reber, Ustinkov), 32. Schneller, 60. Wagner (E. Meier)