Kanadská krasojízda pokračuje, Švédky napravily úvodní klopýtnutí

Mistrovství světa žen v kanadském Bramptonu nabídlo v rámci čtvrtého hracího dne dva zápasy. V tom prvním si Švédky poměrem 6:2 vyšláply na Maďarsko a částečně tak napravily úvodní zaváhání s Německem. Domácí Kanada pak pokračovala v krasojízdě a s čistým kontem nastřílela Japonsku pět branek.

Švédsko – Maďarsko 6:2 (4:2, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Ljungblomová (Svenssonová), 7. Ljungblomová (Svenssonová, Olssonová), 14. Ljungblomová (Svenssonová, Nylén-Perssonová), 15. Anderssonová (Thuviková, Jungäkerová), 25. Ljungblomová (Lundinová), 52. Svenssonová (Nylén-Perssonová, Olssonová) – 8. Stroblová (Gasparicsová, A. Nemethová), 9. Huszaková (Mayerová, Kiss-Simonová)

První třetina tohoto utkání byla divoká a nabídla hned šest branek, o první dvě postaraly Švédky a vypadalo to, že další zaváhání s outsiderem už nedopustí. Maďarsko ale zásluhou Stroblové a skvěle hrají Huszakové ještě do sirény srovnalo. To ale bylo vše, na další čtyři švédské trefy už žádná odpověď nepřišla. Tre Kronor tak berou první tři body. Hvězdou utkání byla Lina Ljungblomová, která vstřelila čtyři branky.

Japonsko – Kanada 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Jennerová (Poulinová, Ambroseová), 9. Fillierová (Fastová, Nurseová), 24. Nurseová (Ambroseová, Poulinová), 39. Spoonerová (Rattrayová, Fillierová), 57. Fillierová (Serdachnyová, Turnbullová)

Ve druhém utkání vyjela na led domácí Kanada, která zatím v Bramptonu působí velmi sebevědomě a proti Japonkám by asi komplikace čekal málokdo. Javorové listy se v prvních dvou třetinách pokaždé trefily dvakrát a v posledním dějství přidaly ještě jednu branku, kterou upravily na konečných 0:5. Klidně to mohlo být více, nicméně Kanaďanky si hokej užívaly a hrály hlavně na krásu. Dvěma góly se blýskla Sarah Fillierová.