Komplikace! Češky překvapivě padly s Dánkami

Komplikace pro český tým ve třetím utkání zimních olympijských her. Svěřenkyně trenéra Paciny překvapivě padly s Dánkami a zkomplikovaly si tak svou cestu na olympijském turnaji, ale i přesto zůstávají na druhém místě tabulky skupiny. V ranním utkání nezaváhaly favoritky z Kanady, které přejely Rusky 6:1. Utkání ale začalo z důvodu protestů Kanaďanek o dvě hodiny později a oba týmy odehrály zápas v respirátorech.

Před utkáním nic nenasvědčovalo tomu, že by si Češky mohly svou jízdu hokejovým turnajem zkomplikovat. V 6. minutě zápasu otevřela skóre Tejralová. V 10. minutě ale našla odpověď a vyrovnání Jakobsenová. Krátce po začátku prostřední periody šel český tým opět do vedení zásluhou Mrázové. Jenže o necelé dvě minuty později bylo opět srovnáno, když se přesně prosadila po chybě Weisová. Vstup do třetí třetiny byl v režii Dánek, které se dostaly do vedení už po 49 vteřinách, kdy se prosadila nikým nehlídaná Gludová. Trenér Pacina zkusil ještě štěstí při hře bez brankářky, ale vyrovnání to nepřineslo.

DÁNSKO - ČESKO 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Jakobsenová, 25. Weisová, 41. Gludová (Jakobsenová) – 6. Tejralová (Křízová), 24. Mrázová (Radová, Vanišová)

Dánsko: Repstock-Rommeová (L. Jensenová) – Asperupová, Frandsenová (A), Melbergová, Jacquetová (A), Andersenová, Refsgaardová, Skott Dahlová – Gludová, Perssonová, Jakobsenová (C) – N. Jensenová, Weisová, Hansenová – Petersová, Friis-Hansenová, Funch Östergaardová – Brix Nielsenová, Skriverová, Oksbjergová – Russellová. Trenér: Peter Elander

Česko: Švejdová (41. Peslarová) – Pejšová, Lásková, Kolowratová (A), Čajanová, Tejralová, Horálková, Radová – Mrázová (A), Mlýnková, Vanišová – Křízová, Pejzlová, Neubauerová – Mills (C), Hymlárová, Přibylová – Serdar, Lédlová, Bukolská – Pátková. Trenér: Tomáš Pacina

RUSKO - KANADA 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 38. Šochinová (Vafinová) – 3. Nurseová, 3. Fillierová (Fastová, Rattrayová), 28. Rattrayová (Spoonerová, Nurseová), 31. Ambroseová (Johnstonová, Staceyová), 41. Jennerová (Fillierová, Poulinová), 46. Poulinová (Jennerová, Fillierová)

Rusko: Gredzenová (32. Sorokinová) – Pirogovová, Savoninová, Pečnikovová, Šibanovová (A), Smirnovová, Provorovová, Batalovová – Bratiševová, Faljachovová, Šochinová (C) – Pavlovová, Dobrodějevová, Koržakovová – Bolgarevová, Vafinová (A), Lučnikovová – Kadirovová. Trenér: Jevgenij Bobariko

Kanada: Desbiensová (Maschmeyerová) – Larocqueová (A), Fastová, Ambroseová, Thompsonová, Bellová, Zandeeová-Hartová, Sheltonová, Staceyová – Jennerová, Clarková, Poulinová (C) – Fillierová, Spoonerová, Rattrayová – Johnstonová, Nurseová, Turnbullová (A) – Saulnierová, Maltaisová. Trenér: Troy Ryan