Lotyši ve vyrovnaném zápase udolali Nory, Finsko se pořádně zapotilo s Francií

Šestý hrací den mistrovství světa patřil favorizovaným celkům. Jisté výhry si připsaly zámořské reprezentace, zatímco Finové opět tápali a výhru proti Francii si museli pojišťovat až gólem do prázdné brány. Lotyšsko v důležitém zápase těsně přehrálo Nory a v domácím prostředí stále může pomýšlet na play off.

Lotyšsko – Norsko 2:1

Lotyši navázali na překvapivý triumf nad českou reprezentací, a i Norsko udolali o jedinou branku, díky čemuž stále živí šanci na čtvrtfinále. Domácí tým zvítězil zejména díky povedenému vstupu do druhé třetiny, kdy se během jediné minuty prosadili Rodrigo Abols a Toms Andersons. Ještě ve druhém dějství snížil Ludvig Hoff, což se mu povedlo z jediné norské střely ve druhé dvacetiminutovce, ale na víc už se Norové nezmohli.

Branky a nahrávky: 24. Abols (Balcers, Daugavinš), 24. Andersons (Keninš) – 35. Hoff (H. Salsten)

USA – Rakousko 4:1

Američané i nadále pokračují ve své krasojízdě a body neztratili ani proti Rakousku. To ale až do třetí třetiny hrálo s velkým favoritem vyrovnanou partii, po druhé siréně to bylo pouze 2:1. USA ale nakonec žádné překvapení nedovolilo a po brankách Lanea Hutsona a Nicklause Perbixe si došlo pro další jisté vítězství. Poprvé na turnaji se představily americké posily z Ottawy Tyler Kleven a Patrick Brown.

Branky a nahrávky: 28. Grimaldi (Bonino, Mackey), 39. Mazur (Tynan, Hutson), 44. Hutson (Perbix, Coronato), 58. Perbix (Brown, Farrell) – 38. Raffl (Schneider, Rossi)

Kanada – Kazachstán 5:1

Kazachstán nezaskočil ani dalšího favorizovaného protivníka, tentokrát nestačil na Kanadu. Ta si bezproblémové vítězství zajistila hned v úvodních minutách, protože v osmé minutě už platil stav 3:0, dvakrát se prosadil Lawson Crouse. Kazaši sice následně snížili, ale žádnou další branku už nepřidali. Kanaďané si naopak ve zbytku hrací doby připsali další dvě trefy a jistě odčinili ztrátu jednoho bodu se Slovenskem.

Branky a nahrávky: 1. Weegar (Blais, Veleno), 6. Crouse (Weegar, Quinn), 8. Crouse (Laughton), 20. Veleno (Blais), 42. Blais (Veleno, Lučić) – 10. Beketajev (Danijar, Rymarev)

Finsko – Francie 5:3

Finům se na domácím šampionátu prostě nedaří, pořádně jim zatopila také Francie. Ta šla dokonce ve druhé minutě do vedení zásluhou Floriana Chakiachviliho, ale Finsko následně odpovědělo a na začátku druhé periody už vedlo. Přestřelka poté pokračovalo, Francouzi vyrovnali, ale Finové zase odskočili. Pořádající země si nemohla být jistá výhrou až do posledních minut, nakonec domácí fanoušky uklidnil až gólem do prázdné brány Sakari Manninen.

Branky a nahrávky: 5. Pesonen (Pokka, Lammikko), 24. Oksanen (Anttila, Friman), 32. Anttila (Matinpalo), 46. Hartikainen (Manninen, Rantanen), 59. Manninen (Rantanen, Määttä) – 2. Chakiachvili (T. Bozon, Texier), 29. Addamo (Gallet, Leclerc), 50. Bertrand (Chakiachvili, T. Bozon)