MČR krajů: První místo pro Středočeský kraj! Bronz vybojoval Liberecký

Poslední hrací den Mistrovství České republiky krajů nabídl semifinále a následné boje o medaile. O zlato se nakonec utkal výběr Hlavního města Prahy a Středočeský kraj. Druhý zmíněný si nakonec dokráčel pro celkové vítězství. Duel o bronz pak ovládl Liberecký kraj.

Jako první bylo na programu dne semifinále mezi Liberecký krajem a výběrem Prahy. Pražané se díky dvěma slepeným brankám na začátku druhé periody dostali do vedení 2:0. Jejich soupeř dokázal odpovědět o pár minut později, čímž započal stíhací jízdu. Ohromný tlak však Severočeši nepřetavili ve vyrovnávací trefu, a tak se z postupu do finále radovali svěřenci Michala Gandaloviče.

O pár hodin později přišlo na řadu semifinále s pořadovým číslem 2. V něm Středočeši vyzvali Jihočeský kraj. Utkání probíhalo celkem jednoznačně v režii výběru kraje ze středu Čech, který sice od soupeře obdržel dvě branky, sedm jich však dokázal vsítit, a tak bylo o druhém finalistovi jasno.

Bronzové střetnutí tedy proběhlo mezi Libercem a Jihočeským krajem. Navíc se jednalo o první zápas, který nabídl klasický zápasový formát 3x20 minut. Liberecký kraj si po střelecké nepřízni ze semifinále napravil chuť právě v tomto souboji. Soupeře totiž držel zkrátka až do 55. minuty, kdy Maxin poprvé kapituloval. To však Jihočechům k výhře nestačilo, jejich soupeř totiž do té doby skóroval hned třikrát, takže mohl oslavit zisk třetího místa.

Vyvrcholení celého turnaje začalo v odpoledních 17:10 a bylo velmi atraktivně obsazené. V pomyslném derby se totiž utkaly výběry Středočeského kraje a Hlavního města Prahy. V režii Středočechů se odehrál téměř celý duel a po výsledku 3:0 si tak svěřenci Martina Škalouda dokráčeli pro prvenství!

Po finálovém střetnutí se také vyhlašovali nejlepší hráči každého postu. Nejlepší brankářem turnaje byl zvolen Jaroslav Martínek ze Středočeského kraje. Ocenění za nejlepší obránce pak získal Stanislav Sanejstr z Libereckého kraje a jako MVP celého turnaje byl zvolen Jan Šubin rovněž ze středu Čech.

Výsledky zápasů

Semifinále

LIBERECKÝ KRAJ – HLAVNÍ MĚSTO PRAHA 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Čutta (Novák) – 16. Mikš (Poláček), 17. Plesník.

STŘEDOČESKÝ KRAJ – JIHOČESKÝ KRAJ 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Šubin (Holoubek, Michálek), 12. Vlček (Komžík, Pletka), 20. Jalovecký (Holoubek, Šubin), 24. Mansfeld (Pletka, Piskač), 41. Holoubek (Šubin), 41. Mansfeld (Bydžovský), 42. Hartman (Pejša, Vrbata) – 14. Štěpán (Valvoda, Šachl), 29. Voráček (Máče, Šíma).

O 3. místo

LIBERECKÝ KRAJ – JIHOČESKÝ KRAJ 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 31. Kučera (Sanejstr), 41. Šejc (Kučera), 43. Beneš (Šejc) – 56. Šíma (Dvořák).

Finále

STŘEDOČESKÝ KRAJ – HLAVNÍ MĚSTO PRAHA 3:0 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Holoubek (Vovsík, Dvořák), 36. Bydžovský, 48. Pejša (Michálek)