Mladé Češky vzdorovaly áčku Frölundy až do prodloužení

České hokejistky do 19 let odehrály v rámci projektu Future Olympians první ze dvou utkání ve švédském Göteborgu. Místnímu A-týmu Frölundy podlehly 2:3 v prodloužení.

Trenér Dušan Andrašovský má na akci sestavu složenou z hráček ročníků 2005 až 2007. Výjimku tvoří pouze Andrea Trnková – a právě ta se v prvním utkání postarala o oba dva góly českého výběru.

Domácí Frölunda byla ve všech třetinách střelecky aktivnější. V úvodní části šla jako první do vedení, ale Češky díky Trnkové bleskově odpověděly. Nejzkušenější hráčka výběru následně ve druhé třetině otočila skóre.

Švédky s týmem, který čítal starší i mladší hráčky, znovu srovnaly ve třetí třetině. Právě tehdy jejich převaha sílila, českou branku zasypaly 19 střelami, ale vítěznou branku vstřelit nedokázaly.

Povedlo se jim to až minutu po startu prodloužení, kdy o jejich výhře rohodla Emilia Vesaová.

V sobotu se české mladice postaví tentokrát proti juniorkám Frölundy.

Frölunda HC – Česko U19 3:2 po prodloužení (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky ČR: 9. Trnková, 37. Trnková (Velinská).

Česko: Hesová, Dalecká – Narovcová, Slavíčková, Hujová, Velinská, Prošková, Chladová – Malicka, Brichová, Pištěková – Jílková, Čabelová, Juříčková – Skořepová, Musilová, Matějová – Z. Mazancová, Trnková. Trenér: Andrašovský.