Juniorky na úvod MS porazily Švýcarsko. Ve třetí třetině předvedly parádní obrat!

České juniorky na úvod světového šampionátu zdolaly Švýcarky 3:2. O svém vítězství rozhodly ve třetí třetině, ve které dotáhly ztrátu a následně v 59. minutě zásluhou Zikmundy Mazancové rozhodly.

Úvod se ale svěřenkyním Dušana Andrašovského nevydařil dle představ. Už v 7. minutě prohrávaly po slepených brankách soupeřek o dva góly. Skóre otevřela Chiara Eggliová, načež o chvíli později se radovala také Elena Gaberellová v přesilové hře.

Ačkoliv byly české reprezentantky opticky lepším týmem, branku se jim dlouho vstřelit nepodařilo. Až ve 45. minutě vybídla Dominika Malicka na pravém kruhu Beátu Narovcovou, na jejíž ránu Bendererová nedosáhla.

O tři minuty později přišel další úder českých juniorek. Od modré čáry puk šťastně za záda švýcarské brankářky procedila obránkyně Veronika Hujová. Posléze se hrál poměrně vyrovnaný hokej, avšak v předposlední minutě přišlo české rozhodnutí. Zikmunda Mazancová si počkala před brankovištěm na kotouč a okamžitě jej zametla mezi tři tyče.

Juniorky se v základní skupině utkají ještě s Japonskem a Slovenskem. Další duel sehrají v pondělí 9. ledna od 12:00 hodin.

Česko – Švýcarsko 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
45. Narovcová (Malicka, Slavíčková), 48. Hujová (Velinská, Vocetková), 59. Mazancová (Vaníčková) – 6. Eggliová (Herzigová), 7. Gaberellová (Weyová, Baechlerová).

Další výsledky 1. hracího dne MS žen do 18 let:

Skupina A:

Američanky v utkání proti Švédkám pokaždé vedly. Domácí hráčky dvakrát dokázaly zareagovat a do poloviny utkání držely se svými soupeřkami krok ve všech herních ohledech. Definitivně však rozhodly branky ze 46. a 51. minuty, poněvadž rázem vedly Američanky o tři branky. Hokejistky Tre Kronor sice snížily, ale výhru USA definitivně potvrdila gólem do prázdné klece McCarthyová.

USA – Švédsko 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
7. Lindsayová (Sccannellová, Hallová), 29. Taberová (Martinová, Healyová), 37. Comptonová (Lalondeová), 46. Digirolamová (Avarová, Lalondeová), 51. Sccannellová (Klepingerová, Healyová), 60. McCarthyová – 16. Rehnová (Bergeby Hallbecková), 35. Hallinová (Jungakerová), 52. Dagová (Svenssonová, Hallinová).

Kanaďanky jasně potvrdily roli favoritek. Jejich dominance byla znát především ve druhé třetině, kterou stříbrné medailistky z posledního MS do osmnácti let ovládly 3:0. Také v závěrečné třetině se Kanada proti odevzdaným Finkám dočkala tří branek, a tak konečný výsledek zněl 8:0.

Kanada – Finsko 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Kraemerová (Paisová), 13. Kraemerová (Lawová, Venusiová), 29. Lunneyová (Alexanderová), 40. Hurryová (Murphyová, Kraemerová), 40. Groberová (Lawová), 44. Stonehouseová (Lawová, Grahamová), 52. Grahamová (Stonehouseová), 56. Caronová (Groberová, Baxterová).

Skupina B:

Slovenky na úvod turnaje potvrdily roli zápasových favoritek, když porazily Japonky 6:3. O svém vítězství ale definitivně rozhodly až ve třetí periodě, kdy se dvakrát trefila Dobiášová. Nováček elitní skupiny MS sice zareagoval, ale z trestného střílení zvýšila vedení na konečných 6:3 Lopušanová.

Slovensko – Japonsko 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky:10. Lopušanová (Tóthová), 20. Karkosková (Lopušanová), 21. Dobiášová (Lopušanová), 49. Dobiášová (Lacková, Krákorová), 51. Dobiášová (Krákorová, Tóthová), 59. Lopušanová (TS) – 15. Numabeová (Murakamiová, Čudžová), 30. Murakamiová (Umemoriová, Čudžová), 56. Murakamiová (R. Satoová).