MS žen do 18 let: Češky začaly výhrou, Finky šokovaly favoritky

Úvodní hrací den světového šampionátu žen do 18 let v americkém Wisconsinu rozhodně nenudil! Svěřenkyně Dušana Andrašovského vstoupily do turnaje jasným triumfem nad Slovenskem, zatímco Finky šokovaly vítězstvím nad favorizovanou Kanadou.

Seveřanky v odpoledním utkání skupiny A v Madisonu vytěžily z minima maximum. Ačkoliv Kanaďanky střelecky dominovaly, góly padaly jen do jejich sítě. Trefy Havanaové a Eronenové tak obstaraly první senzační výsledek na turnaji, Finky navíc i díky bezchybné brankářce Emilii Kyrkkové slaví historicky první vítězství nad Kanadou.

Roli favoritek naopak potvrdily Češky, které ve svém utkání v Middletonu nemohly najít recept na slovenskou defenzivu, ale gól Adély Šapovalivové ve druhé třetině je nastartoval za jednoznačným a zaslouženým vítězstvím 4:0.

Večerní program české skupiny B obstaral souboj Švýcarek s Německem, ve kterém diváci čekali na gól až do samotného závěru. V čase 59:14 se prosadila Lola Liangová, jejíž trefa přisoudila Němkám důležitý triumf. Ve madisonské skupině A pak Američanky přejely Švédsky jasně 6:1, když o triumfu rozhodly čtyřmi góly v první třetině.

Skupina A (Madison)

KANADA - FINSKO 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 38. Eronenová (Kuoppalaová), 46. Havanaová (Yrjola, Schalinová).

ŠVÉDSKO - USA 1:6 (0:4, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
42. Hedqvistová (Adelbertssonová) - 4. Edwardsová (Simmsová, Dwyerová), 9. Hallová (Edwardsová, Simmsová), 10. Hallová (Morrowová, Dwyerová), 18. ST. Martinová (Schannellová), 38 Biedermanová (Hallová, Morrowová), 56. Janeckeová (Morrowová, Edwardsová).

Skupina B (Middleton)

SLOVENSKO - ČESKO 0:4 (0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. Šapovalivová (Trnková, Plosová), 29. Trnková (Šapovalivová, Plosová), 45. Šapovalivová (Trnková), 49. Hotová (Gruntová, Juříčková).

ŠVÝCARSKO - NĚMECKO 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávky: 60. Liangová (Willeitnerová, Hackelsmillerová).