Češi se proti Slovincům zpočátku trápili, pak Kubalík rozjel kanonádu. Němci slaví první výhru na turnaji

Česká hokejová reprezentace porazila ve svém čtvrtém utkání na mistrovství světa Slovince 6:2, přestože po první třetině o dvě branky prohrávala. O otočku ve skóre se postaral především Dominik Kubalík, který zaznamenal svůj první hattrick na mistrovství světa. V dalších zápasech Švédsko přejelo Maďarsko, Německo letos poprvé v Tampere zvítězilo, když porazilo Dánsko, a Švýcaři zvítězili nad Slovenskem.

Česko – Slovinsko 6:2

Národní tým šel do svého čtvrtého utkání na turnaji oslaben o marody Lukáše Sedláka a Filipa Chytila, v bráně se poprvé představil Karel Vejmelka. Ten v první třetině hned dvakrát inkasoval, když Češi zaspali vstup do utkání a pustili na sebe pořádně ledovou sprchu. Miha Verlič s Janem Urbasem se totiž postarali o to, že po první třetině Slovinci vedli 2:0. Ani druhá perioda nebyla od svěřenců Kariho Jalonena vůbec dobrá, přesto přišla alespoň důležitá kontaktní branka z hole Dominika Kubalíka. A právě útočník Detroitu se stal ve třetí třetině českým hrdinou, když asistencí a dalšími dvěma zásahy zkompletoval hattrick, a nejvýrazněji se tak podílel na otočení zápasu až k nakonec poměrně jasnému českému vítězství 6:2. Za národní tým se ještě prosadili Roman Červenka, Michal Kempný a Jakub Flek.

Branky a nahrávky: 39. Kubalík (Kempný, Tomášek), 44. Kubalík (Tomášek, Smejkal), 46. Červenka (Voženílek, Košťálek), 52. Kempný (Sobotka, Kubalík), 58. Kubalík (Zbořil), 59. Flek (Kempný, Dvořák) – 8. Verlič (Urbas, Gregorc), 12. Urbas (Gregorc, Jeglič)

Maďarsko – Švédsko 1:7

Maďaři dle očekávání na výhru nad Francií nenavázali. Proti jasnému favoritovi, reprezentačnímu výběru Švédska, nevstoupili do utkání vůbec dobře, když už po minutě a půl inkasovali z hole Oscara Lindberga a následně dostali gól od Jacoba de la Roseho dokonce ve vlastní přesilovce. Pak ale dokázali snížit zásluhou Rolanda Kisse a zaznamenali tím alespoň čestný úspěch. Jinak byl tento zápas totiž drtivou hrou na jednu bránu. Švédové soupeře přejeli nevídaným poměrem 51:9 na střely na bránu a rozstříleli jej dalšími pěti góly. Ve druhé třetině zužitkoval přesilovku 5 na 3 Andre Petersson, dvě a půl minuty před druhou sirénou skóroval Jonatan Berggren a krátce po něm ještě podruhé v utkání de la Rose. Třetí dějství pak již přineslo jedinou trefu, a sice tu Lucase Raymonda. Seveřané tak jsou na turnaji stále neporaženi.

Branky a nahrávky: 8. Kiss (Bartalis, Garát) – 2. Lindberg (Tömmernes, A. Lindholm), 6. de La Rose (Grundström), 18. Everberg (Liljegren, Sandin), 25. Petersson (Tömmernes, Raymond), 38. Berggren (Raymond, Liljegren), 39. de La Rose (Sörensen, Tömmernes), 49. Raymond (Carlsson, Tömmernes)

Dánsko – Německo 4:6

Duel Dánska s Německem byl velmi zajímavou přestřelkou, kterou načal v šesté minutě otevírací trefou Dán Matias Lassen. Další branku diváci ve finském Tampere neviděli skoro pětadvacet minut. Po necelé půl hodině hry vyrovnal stav zápasu John Peterka a Němci záhy dokonce otočili trefami Alexandera Ehla a Moritze Müllera. Jen 23 sekund před druhou sirénou se však Dánové dokázali znovu dotáhnout díky brance Mathiase Baua. Třetí perioda pak dlouho nic zajímavého nenabídla. Až v čase 55:01 konečně srovnal na 3:3 Christian Wejse. Jenže Němci si vedení nechtěli nechat vzít a za pouhých dvacet vteřin už byl po brance Jonase Müllera stav zase výhodnější pro Německo. Ještě lépe bylo západnímu sousedovi Česka minutu před koncem, když se v přesilovce prosadil do prázdné brány Marcel Noebels. Dánové se však nevzdali a 32 vteřin před koncem základní hrací doby při power play dokázal vsítit kontaktní branku Christian Wejse. Ani tím se ale skóre zápasu ještě neuzavřelo. Tým ze severnější evropské země pokračoval v šesti a po prohraném buly ihned inkasoval šestý gól v zápase, a sice z hole Nica Sturma. Němci tak vybojovali své první body na tomto šampionátu.

Branky a nahrávky: 6. Lassen (M. Lauridsen, Ehlers), 40. Bau Hansen (Krogsgaard, Wejse), 56. Wejse (Olesen, Andersen), 60. Wejse (M. Lauridsen, A. Koch) – 30. Peterka (Wissmann), 32. Ehl (M. Müller, Seider), 38. M. Müller (Noebels, Peterka), 56. J. Müller (Wissmann, Stachowiak), 59. Noebels (Sturm), 60. Sturm

Švýcarsko – Slovensko 4:2

Šlágrem dne byl duel mezi Švýcarskem, jež je po příjezdu hvězd z NHL pasováno na jednoho z hlavních favoritů celého turnaje, a Slovenskem. Právě Švýcaři vstoupili do této bitvy výrazně lépe a po pěti minutách šli do vedení, když se trefila právě jedna ze zámořských posil Jonas Siegenthaler. V čase 24:47 bylo ještě lépe, druhý zásah do brány Samuela Hlavaje totiž přidal Nino Niederreiter působící rovněž v nejslavnější hokejové lize světa. Svěřenci Craiga Ramseyho však přišli s pohotovou odpovědí. Po pouhých dvaceti sekundách snižoval Andrej Kudrna na 1:2. Vyrovnat pak ještě krátce před druhou velkou přestávkou dokázal při přesilovce z dorážky v brankovišti Pavol Regenda. Třetí třetina tak začala prakticky od začátku za zcela nerozhodnutého stavu. Švýcaři však byli aktivnější a přeci jen měli nad Slováky navrch. Zužitkovat to dokázal Christian Marti, jehož zásah byl nakonec také vítězný. Poslední gól v zápase totiž přidal Gaetan Haas až půl minuty před koncem do prázdné slovenské brány. Švýcaři jsou po této výhře dále stoprocentní, navíc s úctyhodným skóre 19:2.

Branky a nahrávky: 6. Siegenthaler (Malgin, Hischier), 25. Niederreiter (Ambühl), 47. Marti (Richard), 60. Haas (Miranda, Simion) – 26. Kudrna (Kelemen), 40. Regenda (Okuliar, Kňažko)