NEJ momenty týdne: vstup proti Švédům, perfektní úvody žen a euforie U17

První reprezentační přestávka je minulostí a hráči i hráčky se už připravují se svými kluby na pokračování evropských soutěží. Než ale tato atmosféra úplně vyprší, je vhodné si připomenout nejlepší momenty uplynulého týdne.

Snová první třetina proti Švédům

Před zápasem se Švédskem panovala velká očekávání. Nový trenér, nový systém a nadšenost fanoušků, kteří viděli národní tým naposledy na mistrovství světa.

Jako první se český tým potkal s Tre Kronor na jejich domácím území. Nicméně ostýchavost, nervozita nebo tlak? Ani jedno nebylo na partě trenéra Radima Rulíka znát. Na Švédy nalétl český výběr s chutí hrát, za což byl odměněn velmi brzkou trefou Radana Lence, který se prosadil hned v čase 1:42.

Češi pak postupně zvyšovali obrátky a po prvních dvaceti minutách stanovili skóre na 4:0! Kromě Lence si fanoušci mohli vychutnávat ještě trefy Davida Tomáška, Jakuba Fleka a Lukáše Sedláka.

Jen pro porovnání, tak vysokým rozdílem dokázala reprezentace přehrát Švédsko v první třetině naposledy v roce 1983.

Sedmnáctka jako specialista na last-minute góly

Parádní tažení české sedmnáctky na turnaji World Hockey Challenge v Kanadě bylo doprovázeno góly v závěrečných minutách zápasů.

Například hned úvodní střetnutí s bílým celkem Kanady vyrovnávali svěřenci Pavla Patery v 57. minutě a obrat následně dokonali v samostatných nájezdech.

Nejvýraznější roli tyto last-minute góly sehrály ve čtvrtfinále s Finy, které bylo ještě v 58. minutě vyrovnané, na kostce svítil stav 0:0. V čase 58:58 však čeští mladíci dokázali otevřít skóre, následně přidali druhý gól do prázdné branky, po kterém mohli slavit mezi nejlepší čtyřku.

Bohužel pro mladé české hokejisty hrál tento faktor i proti nim, a to v semifinále proti USA. Američané totiž zhatili postup Čechů sekundu před koncem.

Dokonalé první třetiny Lvic

Parádní turnaj prožily také české ženy, které podobně jako mužský A-tým neztratily jediný bod. Hned na úvod Lvice čekala těžká zkouška v podobě finského výběru. Tu především díky třem trefám v první třetině svěřenky Carly McLeodové zvládly.

Po zbytek německého Turnaje čtyř zemí české hráčky předváděly famózní výkony v prvních dvacetiminutovkách, ve kterých ani jednou neinkasovaly, a naopak se jim povedlo vstřelit osm branek.

Suma sumárum, proti Finkám 3:0, proti Dánkám 2:0 a proti Němkám opět 3:0. Tři první třetiny, třikrát vyhrané, s výsledným skóre 8:0.