U16: Oba týmy jsou nadále stoprocentní. Padly i tři góly za 24 sekund

Turnaj čtyř týmů v rakouském Salcburku se přehoupl do své druhé poloviny, ale česká šestnáctka pokračuje ve své krasojízdě. Červení nejprve v napínavé bitvě zdolali o rok starší tým Salcburku, bílý český celek si díky velmi povedené druhé třetině poradil s mladším týmem Red Bullu jasně 11:1.

Po dni volna přišla divoká přestřelka. Červený český výběr se proti sedmnáctce Salcburku dostal do rychlého vedení, když nejprve Jakub Daněk využil přesilovku a Matěj Weiss následně skóroval v oslabení. Brzy se ovšem o slovo přihlásili také domácí a Muhammad Sheihani snížil.

Ve druhé třetině došlo i na srovnání z hole Konstantina Hutzingera, ale vyrovnaný stav nevydržel ani dvě minuty. Vedení českému celku vrátil Adam Klaus. Ale to nebylo vše. V krátkém sledu skórovali Tim Heimel a Moritz Warnecke. Najednou byli o krok napřed hráči Red Bullu. Do kabin se ovšem přece jen šlo za vyrovnaného stavu, když se prosadil Tobiáš Sekanina.

Klíčové vedení si Češi vypracovali v první polovině třetí třetiny a postarali se o to Petr Tomek a Matěj Weiss. Lukas Greil sice opět snížil, ale na vyrovnání už rakouský celek nedosáhl. Za Čechy se necelých sedm minut před koncem utkání prosadil ještě Dominick Radim Byrtus a jako poslední se na listinu střelců zapsal Konstantin Hutzinger, jenž určil konečnou podobu skóre.

EC RED BULL SALCBURK U17 – ČESKO „ČEREVNÍ“ 6:7 (1:2, 3:2, 2:3)

Branky a nahrávky: 11. Sheihani (Warnecke), 27. Hutzinger, 31. Heimel (Koller, Hutzinger), 35. Warnecke, 52. Greil (Sheihani), 58. Hutzinger (Heimel) – 1. Daněk, 4. Weiss, 28. Klaus (Ruml, Tomek), 38. Sekanina (Weiss, Řípa), 47. Tomek (Kachlíř, Klaus), 49. Weiss (Řípa), 54. Byrtus (Kubín, Katolický).
Rozhodčí: Walluschnig – Pfau, Vierthaler.
Vyloučení: 10:9.
Využití: 3:2.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku: 29:38 (8:10, 7:17, 14:11).
Diváci: 45.
EC Red Bull Salcburk U17: Haim – Warnecke, Hengelmüller, Bader, Bärnthaler, Grünsteidl – Schlager, Oberhauser, Sladkovs, Hutzinger, Humer, Greil, Schunke, Heimel, Peterka, Koller, Sheihani. Trenér: Aarnio.
Česko „červení“: Psohlavec – Byrtus, Kachlíř, Glos, Ruml, Studnický, Daněk – Řípa, Tomek, Kubín, Man, Klaus, Sekanina, Katolický, Weiss, Hrček. Trenér: Razým.

Naprosto jiný zápas sehrál bílý tým s šestnáctkou Salcburku. Společným jmenovatelem ovšem bylo rychlé vedení, když Češi po bankách Jiřího Maxy a Václava Nedorosta vedli ve třetí minutě už 2:0. Do konce první třetiny se pak prosadil ještě Vojtěch Švancar a bílí odcházeli do kabiny s pohodlným náskokem.

V úvodu druhého dějství využil přesilovku Karl Pohle, jenže žádný comeback Salcburku se nekonal. Češi naopak svého soupeře zasypali dalšími sedmi brankami. Hattrick sesbíral Jan Fodor, trefili se také Petr Hanyš, kapitán Martin Hečko, Dominik Krajdl a Šimon Bělík. Čtyři branky Čechů se přitom vešly do tří minut, další tři dokonce do 24 sekund.

Už po druhé třetině tak bylo rozhodnuto. Přesto přidal Jan Fodor ještě svou čtvrtou branku v utkání a doplnil skóre o další jedničku.

EC RED BULL SALCBURK U16 – ČESKO „BÍLÍ“ 1:11 (0:3, 1:7, 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Pohle (Hackert, Langmeier) – 2. Maxa, 3. Nedorost (Hečko, Tománek), 16. Švancar (Reisnecker), 22. Fodor (Tománek, Matějka), 23. Hanyš, 24. Fodor (Matějka, Tománek), 25. Hečko (Krajdl), 38. Krajdl (Hečko, Kůrka), 38. Bělík (Švancar), 38. Fodor (Šrámek, Reisnecker), 42. Fodor (Matějka).
Rozhodčí: Wuntschek – Pfau, Pirsch.
Vyloučení: 5:3.