Osmnáctka bere první vítězství na MS, Německu nasázela sedm branek

Česká reprezentace do 18 let zapsala první výhru na právě probíhajícím světovém šampionátu ve Švýcarsku, s Německem si poradila v poměru 7:1. Uspěli také favorizovaní Američané, kteří nastříleli Norům dvanáct gólů.

Hned v první minutě utkání si zahráli svěřenci Jakuba Petra přesilovku a v jejím samotném závěru ji využil Adam Židlický. Ještě do konce první části dokázal dvěma brankami navýšit vedení Eduard Šalé. Nejprve skóroval v úniku při vlastním oslabení a poté využil trestné střílení náramným bekhendovým blafákem.

Ve druhé tetině přidali Češi taktéž tři branky. Jednu zařídil kapitán českého mužstva Jakub Dvořák a dvakrát udeřil forvard Vojtěch Hradec. Za Němce dokázal vstřelit alespoň čestnou branku Linus Brandl, nicméně ještě před třetí sirénou vrátil svému celku šestibrankový náskok Dominik Petr. Česko tak bere na šampionátu do 18 let první vítězství a důležité tři body to tabulky.

Německo – Česko 1:7 (0:3, 0:3, 1:1)
Branky a nahrávky:
57. Brandl (Bicker) – 3. Židlický (Šimek, Dvořák), 11. Šalé, 14. Šalé (TS), 21. Dvořák (Felcman, Fábry), 24. Hradec (Dvořák, Jiříček), 26. Hradec (Kučera, Matějíček), 59. Petr (Jecho).

Američané zdemolovali Nory, vystavili jim dvanáctibrankový účet
Výhru zámořského mužstva zařídila již značně úspěšná čtyřbranková první třetina. V té prostřední sice dokázali Norově snížit na 1:4, nicméně Spojené státy americké se jim odvděčily dalšími pěti brankami. Ani závěrečná třetina nezastavila střeleckou potenci Američanů, kteří uzavřela svou kanonádu až na dvanácti gólech. Pěti body se blýskl Gabe Perreault a hned čtyři puky dopravil za záda norských brankářů Cole Eiserman.

Norsko – USA 1:7 (0:4, 1:5, 0:3)
26. Vatne (Karlsen, Amundsen) – 2. Eiserman (Moore, Vote), 4. Perreault (Smith), 11. Eiserman (Fine), 14. Leonard (Perreault, Hutson), 27. Smith (Leonard, Perreault), 30. Perreault (Leonard, Smith), 32. Eiserman (Hagens), 33. Nelson (Hendrickson, P. Fischer), 34. Perreault (Vote, Smith), 46. Slaggert (Nelson), 49. Eiserman (Vote), 55. Moore (Fine, Terrance).