Para hokej: Výhra na úvod. Češi v derby porazili Slováky 3:1

Vstup do turnaje v Itálii vyšel českému týmu na jedničku. V prvním zápase Varese International Tournament porazil Slovensko 3:1, díky čemuž se hned po prvním hracím dni turnaje dostal na první místo tabulky.

Na soupisku zařadil trenér české parahokejové reprezentace Jakub Novotný stejně jako loni i mladší, méně zkušené hráče. „Chceme, aby nováčci pochopili, co znamená být v reprezentaci, jak tým funguje, na ledě i mimo něj a nabírali cenné zkušenosti,“ řekl před turnajem Novotný.

Hned na úvod si ale tým zapsal první výhru. Jednoduše se ale nerodila. V první třetině se totiž Slováci zásluhou Martina Joppy dostali do vedení, které drželi až do 21. minuty. V té totiž dokázal srovnat Filip Veselý.

Rozhodnout se však muselo až ve třetí třetině. V 35. minutě dal rozhodující branku Václav Hečko, kterému se podařilo proměnit přesilovou hru.

Klid na české hokejky pak dodal Zdeněk Hábl, jenž se prosadil pět minut před koncem.

Český tým už žádné drama nedovolil, a tak v prvním utkání turnaje porazil Slováky 3:1. Hned v úterý ráno jej čeká střet s domácími Italy.

SLOVENSKO – ČESKO 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 13. Joppa – 21. Veselý (Žižlavský, Vrubel), 35. Hečko (Zelinka), 41. Hábl (Žižlavský, Kapko)

Slovensko: Lepáček – Fojtík, Hlinka, Ferenčík – Stašák, Ligda, Joppa, Turič, Večerek, Korman

Česko: Kudela – Zelinka, Vrubel, Ohar Wágner – Hečko, Žižlavský, Veselý – Novotný, Sedláček, Palát – Hábl, Kapko.

druhý zápas: Itálie 4:3 Jižní Korea