Parahokej: Češi nedali gól ani Kanadě. Opakoval se výsledek 0:3

Češti parahokejisté i ve druhém zápase turnaje nedokázali dát gól a s Kanadou prohráli 0:3. Hráči si v tomto zápase vyčítali hlavně absenci větších šancí a zbytečně složité a nepřesné přihrávky. Aby toho nebylo málo, mužstvo zasáhla velká marodka.

Začátek byl poměrně opatrný a bylo vidět, že si česká reprezentace nechce nechat utéct start do zápasu jako v zápase proti Spojeným státům. I díky tomu skončila první třetina bez branek.

Hned ze začátku té druhé se však dokázal prosadit po necelých čtyřech minutách Dominic Cozzolino, který navíc o zhruba šest minut později vstřelil druhou branku. Podobně jako v prvním utkání, dvě branky v rychlém sledu vyřadily český tým z tempa.

Ve třetí třetině si Kanada zkušeně hlídala vedení, které posilnila ve dvanácté minutě gólem na 3:0. Myslím si, že jsme měli nějaká očekávání po včerejším dobrém utkání s Američany, bohužel nám nevyšel celkově zápas s Kanadou. Přeskakovaly nám puky přes hokejku, hodně puků jsme nechválí pod saněmi, zpomalovalo nás to při přechodu přes střední pásmo a Kanaďané toho byli schopni využít," krčil po utkání rameny pro oficiální web parahokeje trenér Jakub Novotný.

Zápas navíc nedohrál Michal Geier, další opora české parahokejové reprezentace Pavel Kubeš na turnaji kvůli zranění ramene končí úplně.

Čechy přitom čeká další těžké utkání, s Čínou se utkají ve středu od 16:00. "Pro nás to bude teď hodně důležitý zápas . Na mistrovství světa jsme je dokázali porazit, ale teď si to musíme potvrdit. Bude to pro nás hodně důležitý zápas," dodal útočník Václav Hečko.

Kanada – ČESKO 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Cozzolino (McGregor, Daigle), 25. Cozzolino (McGregor), 41. Jacobs-Webb (Messaoudi, Halbert)