Parahokej: První výhra znamená bronz! Česko porazilo Čínu 4:1

Doba bronzová českého parahokeje pokračuje. V základní části kanadského turnaje Para Hockey Cup 2023 sice Čína porazila Česko 4:1, stejným výsledkem ale Češi provedli odvetu v boji o bronz. Druhý rok za sebou česká parahokejová reprezentace veze z elitního turnaje pro čtyři nejlepší týmy světa bronzovou medaili a prodlužuje sérii třetích míst na světových turnajích.

Na českých hráčích byla vidět velká chuť. Z Kanady nechtěli odjíždět s prázdnou, navíc chtěli Číně oplatit porážku ze skupiny.

A byl to právě český národní tým, jenž se dostal do vedení, vůbec poprvé na turnaji, kdy se po šesti minutách prosadil Pavel Doležal. Aby toho nebylo málo, tak hned o necelé čtyři minuty později zvýšil vedení českého týmu Radek Zelinka.

Euforii ale krotil Yifeng Shen, který vstřelil minutu před sirénou gól do šatny.

Jakoukoliv chuť Číňanů ale utnul David Pavlát, jenž vrátil českému výběru dvoubrankové vedení hned po dvou minutách hry ve druhé třetině. Stav 3:1 dodal na české hokejky klid. A to tím spíš, že v čase 9:48 druhé periody zvýšil na konečných 4:1 Martin Žižlavský.

Druhá třetina však nabídla i velké množství vyloučení, rozhodčí rozdali hned pět dvouminutových trestů. Do konce zápasu se však již nic podstatného nestalo, a tak mohli čeští hráči oslavovat zisk bronzových medailí.

ČESKO - Čína 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)