U16: Sekundy od čistého konta i těsná výhra. Šestnáctka opět skolila Salcburk

Ve čtvrtečním programu turnaje čtyř týmů v Salcburku si oba české celky prohodily soupeře. Červený výběr si po vyrovnané první třetině poradil s vrstevníky ze Salcburku. Bílý tým české šestnáctky odehrál se sedmnáctkou Red Bullu těsnější utkání, které se lámalo až v posledních minutách.

Červenému týmu jako by v první třetině druhého zápasu došel po úvodním dni střelný prach. Vyrovnaná dvacetiminutovka nepřinesla ani jednu branku, a tak skóre otevřel až ve 22. minutě kapitán Tobiáš Sekanina. O dvě minuty později jej následoval obránce Ondřej Ruml, a tak se Češi přece jen chopili slova jako první.

Na 3:0 krátce po polovině utkání navýšil z přesilové hry Maxmilián Man a český výběr mohl do kabiny odcházet spokojenější. Ve třetí třetině národní tým na povedené prostřední dějství navázal, když Adam Klaus připravil nejprve gólovou střelu pro Dominika Řípu a poté i pro Vojtěcha Kubína.

Náskok pěti branek ovšem české reprezentaci nevydržel. Martin Psohlavec přišel o čisté konto necelých čtyřicet sekund před závěrečnou sirénou, když alespoň čestnou branku Salcburku vstřelil Justus Kaufmann.

EC RED BULL SALCBURK U16 – ČESKO „ČERVENÍ“ 1:5 (0:0, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 60. Kaufmann – 22. Sekanina (Katolický), 24. Ruml, 31. Man (Daněk, Sekanina), 44. Řípa (Klaus), 58. Kubín (Klaus).
Rozhodčí: Walluschnig – Eisl, Vierthaler.
Vyloučení: 7:8.
Využití: 0:1.
Střely na branku: 25:42 (12:15, 9:12, 4:15).
Diváci: 46.
EC Red Bull Salcburk U16: Kaiser – Hackert, Stöckl, Kurelovic, De Jager, Wieserthaler – Schroth, McGowern, Kaufmann, Schlossnikel, Langmeier, Wotschiski, Vlcek, Strainovic, Pohle. Trenér: Antti.
Česko „červení“: Psohlavec – Byrtus, Kachlíř, Glos, Ruml, Studnický, Daněk – Řípa, Tomek, Kubín, Man, Klaus, Sekanina, Katolický, Weiss, Hrček. Trenér: Razým.

Vyrovnanější utkání sehrál bílý výběr proti salcburské sedmnáctce. Rakušané otevřeli skóre utkání už v první minutě hry, kdy se prosadil Quirin Schlager. Rychlého vedení soupeře se Češi nezalekli a do konce první třetiny skóre po trefách Petra Hanyše a Jiřího Maxy otočili.

Následně byl Salcburk střelecky aktivnější, což přetavil také ve vyrovnávací branku v podání Tobiase Kollera. A za stavu 2:2 se pokračovalo také v úvodu třetí třetiny. Nerozhodné skóre rozsekl v 43. minutě Dominik Krajdl a větší klid dodal české šestnáctce v čase 57:50 Petr Hanyš.

Salcburk minutu před koncem základní hrací doby sáhl po hře bez gólmana, díky které se Konstantinu Hutzingerovi podařilo snížit na opětovný rozdíl jedné branky. Jenže to už do závěrečné sirény zbývaly pouhé čtyři sekundy, což Red Bullu na vyrovnání nestačilo.

EC RED BULL SALCBURK U17 – ČESKO „BÍLÍ“ 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Schlager (Koschek), 24. Koller (Heimel, Hutzinger), 60. Hutzinger (Humer, Sladkovs) – 11. Hanyš (Hečko, Matějka), 20. Maxa, 43. Krajdl (Švancar, Nedorost), 58. Hanyš (Šrámek).
Rozhodčí: Vaczi – Kainberger, Wiggins.
Vyloučení: 3:5.