Semifinále dle papírových předpokladů, Češky vyzvou Švýcarky v boji o bronz

Semifinálová klání na Mistrovství světa žen v Bramptonu jsou minulostí. Oba zápasy dopadly dle papírových předpokladů – USA vysokým rozdílem porazily Česko a Kanaďanky si vyšláply na Švýcarsko.

USA – Česko 9:1 (1:0, 5:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 12. Kesselová (Barnesová, Harveyová), 25. Knightová (Barnesová, Roqueová), 26. Knightová (Harveyová, Barnesová), 29. Murphyová (Harveyová, Carpenterová), 35. Roqueová (Heiseová, Winnová), 39. Kesselová (Knightová), 43. Janeckeová (Bilkaová, Harveyová), 48. Janeckeová (Heiseová, Winnová), 55. Harveyová (Kesselová) – 32. Šapovalivová (Mrázová, Čajanová)

Ze začátku to vypadalo, že český tým dokáže se zámořským hegemonem držet krok. Po dvaceti minutách vedly Američanky po brance Kesselové jen 1:0, rozhodlo ale prostřední dějství. V tom přidaly Spojené státy další čtyři trefy, na které Češky reagovaly jen gólem Šapovalivové. Nakonec z toho byl krutý výsledek 9:1.

Kanada – Švýcarsko 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 32. Fillierová (Spoonerová, Nurseová), 38. Fillierová (Spoonerová, Maltaisová), 44. Rattrayová (Spoonerová, Thompsonová), 56. Fillierová (Nurseová, Ambroseová), 60. Johnstonová (Bourbonnaisová, Poulinová) – 58. Müllerová (Christenová, Quennecová)

Zápas domácí Kanady se Švýcarskem nabídl o něco zajímavější průběh, protože ještě v polovině byl i přes výraznou převahu javorových listů vyrovnaný. Ve 32. minutě ale gólovou lavinu odšpuntovala Fillierová a Švýcarky na celkových pět gólů Kanady reagovaly jen trefou Müllerové.