Slovenská osmnáctka v přestřelce zlomila Němce, ty čeká boj o záchranu

O čtvrtfinalistech je rozhodnuto. Pátý hrací den nabídl pouze dvě utkání, ve skupině A se Německo pokusilo překvapit Slováky, ve šlágru o čtvrtfinále se střetly týmy Norska a Lotyšska. Celek z Pobaltí ve třetí třetině rozhodl o postupu do vyřazovací fáze. O udržení si zahraje Německo a Norsko.

Slováci ovládli přestřelku s Německem

Pondělní střetnutí Slováků s Německem přineslo dramatickou podívanou. Německo v utkání dokonce dvakrát vedlo, navíc si v polovině druhého dějství vytvořilo dvoubrankový náskok. Ten ale východní sousedé během třetí části smazali a v průběhu pětiminutové přesilové hry v závěru duelu otočili na konečných 6:4. Výhrou si tak zajistili účast ve čtvrtfinále. Německo si zahraje s Nory o sestup.

Německo – Slovensko 4:6 (1:1, 3:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 18. Panocha (Vinzens, Sumpf), 22. Sumpf (Tropmann, Bosecker), 27. Schreiner (Müller, Tropmann), 30. Bicker (Brandl, Panocha) – 16. Dvorský (Pekarčík), 23. Jenčko (Štrbák, Pekarčík), 36. Dvorský (Cedzo), 52. Dvorský (Chromiak, Cedzo), 58. Dvorský (Císar, Pekarčík), 60. Pekarčík (Dvorský, Štrbák).

Zápas o čtvrtfinále pro Lotyšsko. Rozhodl jediný gól

Utkání o vše. Norové i Lotyši neměli před utkáním ani bod. Zápas mezi oběma týmy tak definitivně rozhodoval o účastníkovi čtvrtfinále. Do něj se nakonec probojovali Lotyši. Jediná branka v utkání padla v 54. minutě z hokejky Tomse Motse. Norové si zahrají baráž o setrvání v elitní divizi s Němci.

Lotyšsko – Norsko 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 54. Mots (Mateiko, Bulans).