Souhrn dne: Češi předvedli fantastický obrat a slaví bronz, drama ve finále, po prodloužení slaví Finové

Češi prohrávali 1:3, v poslední třetině ale zabrali, vstřelili 6 branek a porazili Spojené státy 8:4. Svěřenci Kariho Jalonena tak ukončili desetileté čekání na medaili a vezou z Mistrovství světa bronzovou medaili. Zápas o zlato přinesl velice napínavý souboj. Kanada nejprve vedla, do vedení se pak dostali Finové, odskočili o dvě branky, v závěru třetí periody ale Kanaďané stihli ještě vyrovnat a zdramatizovali finálový souboj. Nakonec ale slaví domácí Suomi.

Česko - USA 8:4 (1:3, 1:0, 6:1)

Branky a nahrávky: 16. Černoch (Flek, Stránský), 33. Smejkal (Sklenička, Kundrátek), 41. Pastrňák (Hertl, Zohorna), 43. Červenka (Krejčí), 44. Pastrňák (Jordán, Hertl), 55. Kämpf (Smejkal), 59. Kämpf (Šimek), 60. Pastrňák (Hertl, Červenka) – 10. Kuhlman (Meyers, Peeke), 13. Gaudette (Boldy, Tynan), 20. Kuhlman (Schmidt, Lafferty), 59. Bordeleau (Watson, Hayden)

Souboj nevypadal vůbec dobře. Američané vedli po úvodní dvacetiminutovce o dva góly a Čechům se střelecky nedařilo. Ve druhé třetině zvládl snížit Jiří Smejkal a v té závěrečné se na české straně roztrhl gólový pytel. Nejlepší třetina Česka na celém turnaji. Šest branek mluví za vše. Hattrick v závěrečné periodě zkompletoval David Pastrňák. Američané se v průběhu závěrečné třetiny prosadil jednou, což na bronz nestačilo.

Finsko – Kanada 4:3 pp (0:0, 0:1, 3:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 45. Granlund (Heiskanen, Lehtonen), 46. Granlund (Lehtonen, Hartikainen), 55. Armia (Lammikko), 67. Manninen – 24. Cozens (Barzal, Severson), 58. Whitecloud (Barzal, Anderson), 59. Comtois (Barzal, Batherson)

Základní hrací doba nerozhodla, finálové klání mezi Finskem a Kanadou šlo do prodloužení. Kanada dlouho vedla o gól, finský obrat nejprve dokonal dvěma góly Mikael Granlund, načež Suomi poslal do dvoubrankového náskoku Joel Armia. Kanaďané se ovšem nevzdali a s blížícím se koncem třetí části srovnali dvěma slepenými góly. Na 2:3 snížil Zach Whitecloud a vyrovnal Maxime Comtois, oba góly padly už při kanadské hře bez gólmana. V prodloužení se trefil Sakari Maninnen a Finové se stávají letošními mistry světa.