Souhrn dne: Osmnáctka rozstřílela Finsko jasně 5:0, šestnáctka skolila Švédy 5:3

V americkém Plymouthu se od 1 hodiny představil výběr do osmnácti let. Proti Finsku si počínal dominantně a zvítězil jasně 5:0. Odpoledne naskočila do akce i šestnáctka, která na severu diktovala tempo a ve zběsilé přestřelce porazila Švédsko 5:3.

Osmnáctka s Finskem dominovala

V úvodní periodě jsme se žádné branky nedočkali, ale ve druhém dějství se s góly roztrhl pytel.

Suomi byli potrestáni za svou nedisciplinovanost, dvakrát po sobě se totiž nechali vyloučit. První oslabení ještě ustáli, ale v tom druhém otevřel skóre utkání Petr Sikora. Přesně o dvě minuty později navíc přidal druhý zásah Tomáš Poletín.

Prostřední dvacetiminutovka patřila jednoznačně Čechům, kteří zapsali ještě další dva góly. Po přesném pasu Benáka rozvlnil síť Adam Novotný a o necelé tři minuty později přidal čtvrtý zářez národního týmu Adam Klimek.

Jednoznačný vývoj už nedokázali Finové zvrátit, naopak ještě inkasovali i popáté. Ve 45. minutě zakončil na finálních 5:0 Adam Benák.

ČESKO – FINSKO 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky:27. Sikora, 29. Poletín (Mrtka, Novotný), 35. Novotný (Benák, Poletín), 38. Klimek (Žemlička, Švec), 45. Benák (Novotný)

Česko: Vystrčil (Mařík) – Švec, Hlinský, Mrtka, Chaloupka, Král, Skok, Průšek – Poletín, Benák, Novotný – Lisler, Sikora, Pohludka – Daníček, Hoch, Pekař – Vaculík, Žemlička, Chludil – Klimek

Finsko: Saarinen (Rimpinen) – Soini, Jokinen, Nieminen (A), Amhamdi, Marila, Muhonen, Nykyri, Jalasti – Vesterinen, Koivu, Saarelainen (C) – Pikkarainen, Väärälä, Pietilä – Loponen (A), Pulkkanen, Teshome – Kopiloff, Kettunen, Keinänen

Šestnáctka si poradila s Tre Kronor

Lépe začali Švédové, kteří se hned v 8. minutě ujali vedení. Charvát vykopl Meijerovu přízemní ránu jen před sebe, kde hbitě a přesně dorážel Adam Nömme.

Češi se ale ještě do konce periody vrátili do hry v přesilové hře. Po pouhých třech vteřinách sehráli mladíci kotouč na hůl Šimona Katolického, jenž příklepem vyrovnal. Národní tým pokračoval v nátlaku a hnal se za obratem, kterého se po chvíli skutečně dočkal. Lukáš Kachlíř z vrcholku pravého kruhu našel volný prostor nad pravým betonem Wadströmera.

Zkraje druhé periody využili hokejisté Tre Kronor pomalé reakce české obrany a po pasu zpoza klece zakončoval bekhendem po ledě Jonathan Sandberg. Po dalších dvou minutách si však lvi vzali své vedení zpět, postaral se o to Nikolas Mařík.

Vražedné přesilovky navíc přinesly další uklidnění. Po Hukově vyhraném buly skóroval dělovkou z první Radim Byrtus už po dvou vteřinách. Další početní výhoda sice využita nebyla, ale branka přišla hned po jejím skončení. Kerblerova individuální akce sice gólem neskončila, ale dorážejícího Reného Řeháka už Švédové nedokázali zastavit.

Seveřané také prokázali své přesilovkové schopnosti a v poslední části hry snížili. Z úhlu propasíroval kotouč přes výstroj Charváta Marcus Nordmark, a zakončil tak na konečných 3:5 z pohledu Tre Kronor.

ŠVÉDSKO – ČESKO 3:5 (1:2, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky:8. Nömme (Meijer, Ekberg), 22. Sandberg (Palme, Kim), 54. Nordmark (Holmertz, Elofsson) – 16. Katolický (Kachlíř, Mařík), 20. Kachlíř (Byrtus, Huk), 24. Mařík (Řípa, Katolický), 34. Byrtus (Huk), 39. Řehák (Kubín, Kerbler)

Švédsko: Wadströmer (Ståhl) – Gustafsson, Elofsson, Palme, Ekberg, Bratt, Liden, Brolin – Josbrant, Kim, Bartholdsson – Sandberg, Meijer, Nömme – Nordmark, Holmertz, Rohdin – Strålberg, Furuvik, Ågren

Česko: Charvát (Poletín) – Vaněček, Kachlíř, Byrtus, Ruml, Kůrka, Reisnecker, Studnický – Katolický, Mařík, Řípa – Hečko, Huk, Vlk – Kerbler, Kubín, Řehák – Švancar, Maxa, Tománek

1. Finsko 2 2 0 0 0 6 9:5
2. Česko 3 2 0 0 1 6 10:7
3. Švédsko 3 0 0 0 3 0 6:13