Souhrn dne: U17 sahala po senzaci, nakonec podlehla USA v prodloužení

V neděli odehrála svůj poslední zápas na turnaji česká sedmnáctka. Byla blízko velkému úspěchu, v jeden moment utkání totiž nad Spojenými státy vedla už 4:1, nicméně byl to soupeř, kdo se nakonec radoval. Trefu v prodloužení vystřelil LJ Mooney.

Ve výborně rozjetém domácím turnaji čeští mladíci do 17 let vyzvali USA a do utkání také výborně vstoupili. Za svoji aktivitu byli v čase 13:28 odměněni úvodní trefou duelu, když se z dorážky prosadil Robin Švančara. Parádní slalom se těsně před koncem periody předvedl Matouš Kucharčík, jenž navyšoval české vedení. Američané se ale nedali a šest sekund před úvodní sirénou ještě zmírnili své manko na rozdíl jednoho gólu, z otočky se trefil Charles Trethewey.

Svěřenci Pavla Patery pokračovali v krasojízdě také v druhé třetině. V polovině dvacáté sedmé minuty se dělovkou z ostrého úhlu nemýlil opět Robin Švančara. Na svého kolegu navázal v čase 33:35 Matěj Pekař, který zužitkoval krásnou přihrávku od Vojtěcha Čihaře a skóroval nad lapačku Boettigera.

Hráči USA však v závěrečné části započali ojedinělý obrat. Na konci 49. minuty nevyšla Štěbetákovi jeho rozehrávka, o odražený kotouč jej obral Cole McKinney, jenž následně dokázal prostřelit nepřipraveného českého brankáře. Na rozdíl jediného gólu snižoval dvě a půl minuty před koncem Cullen Potter, který z pravého úhlu zakončoval z jedničky – přesně. O vyrovnání se pak postaral Conrad Fondrk, ten po rychlé kombinaci uklízel hrací předmět pod betony Štěbetáka.

Nastavené pětiminutové prodloužení přineslo rozuzlení až ve svém závěru. Českou šanci výborně zlikvidovali hráči USA, kteří rychle otočili hru a hnali se do přečíslení dva na jednoho, které vyřešili perfektně. McKinney předal těsně před brankou kotouč LJ Mooneymu, jenž si položil českého brankáře a popáté rozvlnil síť za zády Štěbetáka.

ČESKO – USA 4:5 pp. (2:1, 2:0, 0:3 – 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Švančara (Šámal, Holub), 20. Kucharčík, 27. Švančara (Šilhavý), 34. Pekař (Čihař, Záhejský) – 20. Trethewey (Murtagh), 49. McKinney (Kvasnicka, Murtagh), 58. Potter (Bracco, Mooney), 59. Fondrk (Mooney), 65. Mooney (McKinney, Bracco).

Česko: Štěbeták (Fajmon) – Černý, Pelikán, Cichoň, Holub (C), Šilhavý, Seidl – Hrubý, Čihař, Záhejský – Pekař, Bartovič, Pavlík – Věchet, Švančara, Kucharčík – Šámal, Blažek, Fasner – Lev.

USA: Boettiger (Quinlan) – Barnett (C), Kuehne, Schock, Trethewey, Bracco, Amico, Phillips Lindberg – Gallant, McKinney, Belle – Stuart, Horcoff, Hafele – Potter, Fondrk, Mooney – Murtagh, O´Neill, Kvasnicka