Souhrn týdne: Jak se vedlo mládežnickým reprezentacím?

Pilný týden za sebou mají české mládežnické reprezentace. V zápřahu byla U16, U17, U18 i U20. Všechny výběry si přitom vedly více než solidně. Jak vypadá rekapitulace uplynulého týdne?

U16: Statečný výkon v konkurenci Skandinávců

Nejmladší reprezentační výběr šel do reprezentační pauzy poté, co jen pár hodin předem bojoval ve finále mládežnické olympiády. Spousta hráčů se tak doma jen „otočila“, načež odletěla reprezentovat na turnaj do Finska.

Úvod vyšel na jedničku, U16 porazila Švédy, pak ale narazila na Finech. V odvetných zápasech se scénář opakoval. Nad Tre Kronor výhra, proti Suomi prohra.

Kompletní informace o turnaji.

pořadí tým Z V VP PP P body skóre
1. Finsko 4 3 0 0 1 9 15:13
2. Česko 4 2 0 0 2 6 12:10
3. Švédsko 4 1 0 0 3 3 12:16

U17: Spousta smůly na domácím turnaji

Nadpis nehovoří o nadsázce, naopak. Češi v domácím prostředí na severu Slezska v úvodním zápase porazili Švýcary, nicméně v dalším zápase proti Finsku přišla prohra v prodloužení.

Štěstěna se českému týmu přiklonila v napínavém utkání se Švédskem, které v základní hrací době nabídlo deset branek. Byli to domácí, kdo bral bonusový bod po nájezdech.

Neděle ale byla dnem obří smůly. Češi měli na lopatě skvělé Američany, vedli už 4:1. Ve třetí třetině do toho ale zámořský tým šlápl a srovnal, obrat pak dokonal v prodloužení.

1. USA 4 2 1 0 1 8 19:16
2. Finsko 4 2 1 0 1 8 14:12
3. Česko 4 1 1 2 0 7 18:15
4. Švédsko 4 2 0 1 1 7 18:11
5. Švýcarsko 4 0 0 0 4 0 6:21

U18: Smíšené pocity z americké mise

Česká osmnáctka se už pomalu připravuje na mistrovství světa a velkou přípravou měl být turnaj v Plymouthu.

Co si z něj trenérský štáb odnese? Těžko říct, výsledky byly jako na houpačce. Varovným prstem byla devítka od Švédů, Češi pak příkladně vymazali Finy a uštědřili jim ostudu.

V sobotu pak mladíci odehráli dva zápasy během ani ne 24 hodin. Se Spojenými státy padlo, proti Švýcarům to bylo až na prodloužení.

1. Švédsko 4 2 2 0 0 10 25:17
2. USA 4 3 0 0 1 9 21:9
3. Česko 4 1 0 1 2 4 13:18
4. Finsko 4 1 0 1 2 4 12:17
5. Švýcarsko 4 0 1 1 2 3 10:20

U20: Zájemci o sestavu zaujali

Nebyl to tým, který dokráčel pro bronzové medaile na mistrovství světa juniorů. I tak to ale pro trenéra Patrika Augustu byl zajímavý výukový materiál.

Dařilo se týmově i individualitám. Nováčci rozhodně nepropadli, ba naopak. Konečné druhé místo se dá hodnotit kladně, až za Čechy skončili Finové nebo Švédi.