TOP momenty týdne: Benák zaujal Ameriku, skvělé publikum v Liberci či úspěch U20

Začátek února se nesl ve znamení reprezentačních akcí. Do boje vyrazilo hned několik výběrů, A-tým skončil na Švédských hokejových hrách třetí, ženy v Liberci druhé a vedlo se i mládeži. Co zaujalo?

Drtivý finiš A-týmu proti Švýcarsku

Poslední zápas Švédských hokejových her se Švýcarskem se už od začátku nevyvíjel podle českých not, ale ve třetí periodě přišlo po trefě soupeře na 3:2 značné oživení. Od 44. minuty sice země helvétského kříže znovu vedla, ale posledních deset minut hrací doby patřilo národnímu týmu.

Lvi si vybrali v přesilovce své štěstí, David Kaše totiž hledal před brankou Horáka, ale od čepele hole obránce Fricka se odrazil kotouč mezi betony brankáře Hughese. O dvě minuty později navíc vymetl obránce Libor Hájek z vrcholku levého kruhu prostor pod horní tyčkou a od té doby tahali Češi za delší konec. Do prázdné branky pak završil stav utkání na 5:3 pro národní tým Daniel Voženílek.

Skvělé publikum přihlíželo druhému místu žen

Češi jsou hokejový národ, na ženskou verzi EHT přišly do liberecké Home Credit Areny davy fanoušků. Lvice zapsaly tři výhry a porážku s urputnými Finkami, díky čemuž skončily na domácím turnaji na druhém místě, a potvrdily tak skvělou sezonu, jelikož na žádném z turnajů WEHT neskončily hůř jak druhé.

Výkony národního týmu však přilákaly na sever Čech skvělou diváckou kulisu, úvodní duel s Němkami sledovalo 1767 fanoušků, poté se ale čísla ještě stupňovala. Na utkání se Suomi přišlo 3313 diváků, což je nový rekord na utkání ženského hokeje v Česku, a na Švýcarky 2741. Zakončení proti Švédsku si nenechalo ujít 3155 skvělých fanoušků.

Hertlovka v podání Benáka

Ve druhém zápasu Turnaje pěti zemí v USA vykouzlil teprve šestnáctiletý Adam Benák parádní kousek. Za stavu 4:0 se dostal do samostatného úniku, který zakončil precizní střelou mezi nohama. Zakončil tak drtivou výhru nad Finskem na skóre 5:0.

Nově složená dvacítka urvala ve Švýcarsku druhou příčku

Po třech výhrách čekal českou dvacítku závěrečný souboj proti Finsku. Už od začátku vedli hráči Suomi, ale v závěru se národní tým nadechl k otočce a díky třem gólům v rozmezí pěti minut otočil vývoj duelu na svou stranu. Finové ale ještě stihli vyrovnat, a tak šel zápas až do prodloužení. Po nastavení byl stav stále vyrovnaný a seveřané rozhodli o bodu navíc v samostatných nájezdech.

Češi tak v tabulce skončili těsně druzí, pouze o bod za domácími Švýcary. I tak ale mohou být spokojení, Finsko, Švédsko i Německo nechali v tabulce turnaje za sebou.