U16: Týmy šestnáctky si v premiéře zastřílely. Čtyřikrát se trefil Švancar

Talentovaní hráči ročníku 2008 se dočkali svých prvních reprezentačních startů. Rozděleni do dvou týmů vstoupili hráči národního týmu do šestnácti let do turnaje v rakouském Salcburku. A oba české celky si vedly na výbornou, když týmy akademie Red Bullu porazily 8:3 a 7:1.

Češi nasadili do turnaje čtyř týmů dva celky a oba si v prvním zápase proti Salcburku vedly více než dobře.

Bílí začali turnaj utkáním proti svým vrstevníkům – tedy salcburskému týmu U16 složeného z hráčů ročníku 2008. O dvoubrankové vedení Čechů po první třetině se postaral Vojtěch Švancar, soupeř se ale nedal snadno a druhá dvacetiminutovka přinesla divokou přestřelku.

Na rozdíl jednoho gólu snížil Pepino Langmeier, jenže hned o osmnáct sekund později se opět ozval Vojtěch Švancar. Ten pak přidal ještě i čtvrtou branku, když po dvou gólech Daniela Strainovice za stavu 3:3 vracel Čechům vedení. A pak už to byla jen česká paráda. Postupně se prosadili Filip Matějka, Jiří Maxa, Martin Hečko a na konečných 8:3 upravil skóre necelé tři minuty před koncem Vojtěch Hora.

EC RED BULL SALCBURK U16 – ČESKO „BÍLÍ“ 3:8 (0:2, 3:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Langmeier, 29. Strainovic (McGowern, Pohle), 34. Strainovic (Wotschinski) – 10. Švancar (Reisnecker, Krajdl), 16. Švancar (Šrámek, Bělík), 22. Švancar (Reisnecker), 35. Švancar (Krajdl, Bělík), 39. Matějka (Nedorost, Hečko), 40. Maxa (Fodor), 46. Hečko (Krajdl, Nedorost), 58. Hora (Krajdl, Bělík).
Rozhodčí: Panholzer – Gschaider, Vaczi.
Vyloučení: 3:7.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 21:46 (3:13, 8:13, 10:20).
Diváci: 26.
EC Red Bull Salcburk U16: Kaiser – Hackert, Stöckl, Kurelovic, De Jager, Grünsteidl – Schroth, McGowern, Kaufmann, Schlossnikel, Langmeier, Wotschinski, Vlcek, Strainovic, Pohle. Trenér: Antti.
Česko „bílí“: Makarius – Nedorost, Kamas, Reisnecker, Kůrka, Hora, Šrámek – Fodor, Bělík, Maxa, Krajdl, Tománek, Švancar, Hečko, Hanyš, Matějka. Trenér: Razým.

Červený tým vstoupil do turnaje proti těžšímu soupeři, kterým byla o rok starší sedmnáctka Salcburku.

To ale Čechům vůbec nevadilo a také červený tým začal poměrně zostra. V první třetině se v rozmezí tří minut prosadil Adam Klaus a mladší obránci Dominick Radim Byrtus s Lukášem Kachlířem. Ve druhé části utkání navýšil vedení Čechů Maxmilián Man. Za Salcburk reguloval náskok národního týmu Quirin Schlager, ale to byla jediná branka Red Bullu.

Ve třetí třetině Češi přidali další tři góly. Zkraje dějství se prosadil Tobias Sekanina, o deset minut později jej následoval Šimon Katolický a v samotném závěru využil přesilovku pět na tři pro svůj druhý gól v utkání zadák Byrtus. Také druhý český celek svého soupeře porazil vysokým rozdílem a měl po celou dobu střeleckou převahu.

EC RED BULL SACLBURK U17 – ČESKO „ČERVENÍ“ 1:7 (0:3, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 37. Schlager (Greil) – 8. Klaus (Ruml, Kubín), 9. Byrtus (Kachlíř, Weiss), 11. Kachlíř (Tomek, Weiss), 23. Man (Sekanina, Katolický), 43. Sekanina (Daněk, Man), 53. Katolický (Man, Sekanina), 57. Byrtus (Kachlíř, Weiss).
Rozhodčí: Wiggins – Vierthaler, Zacherl.
Vyloučení: 5:3.