U16: Češi zvládli i druhé utkání proti Salzburgu. Tentokrát poměrem 3:0

Dva zápasy, dvě výhry. České reprezentaci do šestnácti let se výlet do Salzburgu, kde se střetl s tamním celkem do osmnácti let, vyvedl. Po pondělní výhře 6:4 dokázal v úterý vyhrát 3:0, kdy se čistým kontem zaskvěl brankář Jan Láryš. Čeští hokejisté dokázali kontrolovat hru a až na výjimky soupeře nepouštěli do velkých šancí.

Začátek první periody se nesl v podobném duchu jako v úterý. Hráči domácího celku totiž vstoupili do utkání velmi aktivně, i když je přibrzdilo vyloučení hned po minutě hry.

To Rakušané ubránili a byli odměněni přesilovkou pět na tři. Tu však Češi ubránili a využili to jako vhodné nakopnutí. Hned po přibližně čtyřech minutách se totiž prosadil Lukáš Slavík, jenž dokázal tečovat střelu jednoho ze svých spoluhráčů.

První třetina končila tlakem domácích, a to hlavně díky dvěma vyloučením, která následovala jen těsně za sebou. Jen tři sekundy poté, co výběr trenéra Milana Razýma ubránil početní nevýhodu, přišel další test. Ani tentokrát ale čeští hokejisté nedovolili soupeři skórovat.

A jelikož domácí Salzburg nedokázal využít tlaku a následných šancí těsně před koncem prvního dějství, mohli jít mladí reprezentanti do kabiny s jednogólovým náskokem.

Nespočetněkrát omílané rčení „nedáš, dostaneš“ se opět potvrdilo. David Huk totiž hned po minutě a 23 vteřinách druhé třetiny zvyšoval vedení Čechů na 2:0 poté, co zakončil svižnou akci národního výběru.

Hra pak měla poměrně divoký obraz. Šance se objevovaly na obou stranách kluziště, hra byla chvíli před gólmanem v českých barvách, pak zase v třetině Rakušanů. Těm oproti úternímu utkání scházela preciznost a přesnost v přihrávkách, i proto se do jednoznačných šancí tolik nedostávali.

Když už se ale dostali, zasahoval spolehlivý gólman Láryš. Nezaháleli ani čeští hokejisté, kteří se objevili v několika slibných příležitostech, a to zejména Huk se Slavíkem, nicméně brankář Kaiser držel alespoň teoretické naděje Salzburgu, který po dvou třetinách prohrával 0:2.

Do třetí třetiny vstoupili čeští hokejisté bohorovně a Salzbrug se dostal do velkého tempa, které Češi moc nestíhali. Opakoval se ale scénář z předchozích minut, jelikož po nátlaku domácích skórovali hosté. Jan Kerbler si v podstatě sám vybojoval gól, a sice dobrým napadáním a následně přesným zakončením.

Po gólu se oba týmy dostávaly spíše do náznaků šancí, ani jedna vyložená příležitost k vidění nebyla. Hra následně ubíhala poměrně rychle, Češi kontrolovali vývoj a Rakušany do ničeho většího nepouštěli. Nedali mu tím pádem ani důvod odvolávat gólmana, navíc při národním týmu stálo i štěstí, to když jeden z hráčů Salzburgu pár sekund před koncem trefil tyč.

Česká reprezentace do šestnácti let tak odjíždí z Rakouska se stoprocentní bilancí. Šlo přitom o dva rozdílné zápasy, které dohromady otestovaly spoustu dovedností, Zatímco v prvním utkání se parta trenéra Razýma musela vypořádat s desetigólovou přestřelkou, v tom druhém dokázala udržet čisté konto.

EC RED BULL SALZBURG U18 – ČESKO U16 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Slavík (Hora, Vaněček), 22. Švancar (Huk), 44. Kerbler

Rozhodčí: Walluschnig – Dummermuth-Haas, Vierthaler

Salzburg U18: Kaiser – Prast, Warnecke (C), Wijacki, Schroth, Bärnthaler, Simovic – Langmeier, Oberhauser, Kessler, Kolarik, Pohle, Hutzinger, McGovern (A), Heimel, Koller (A), Kaufmann

Česko U16: Láryš – Cífka, Kamas, Vaněček, Hora, Skyba, Reisnecker, Studnický (A), Zmrhal – Kerbler, Slavík, Ryšavý – Bělohorský, Tomek (A), Hrček (C) – Slováček, Huk, Švancar – Brzák, Vondruška