U16: Vyrovnanou přestřelku čeští mladíci zvládli. Salzburg porazili 6:4

Vítězství v prvním ze dvou přípravných duelů proti Salzburgu se nerodilo lehce, neboť česká reprezentace do šestnácti let už po pár minutách prohrávala 0:2. České mladíky dvougólová ztráta nesložila a už na konci prvního dějství bylo vyrovnáno. Přestřelka byla rozuzlena až ve třetí periodě. Čeští mladíci porazili Salzburg U18 6:4.

Úvod zápasu nezastihl českou šestnáctku v herní pohodě, což také vedlo k úvodní trefě zápasu. Hned v první minutě nahrával zpoza brankyNikita Kessler a kotouč se náhle objevil za zády Láryše. Domácí i nadále zvyšovali tlak a odměnou jim za to byla druhá branka. Jestus Kaufmann využil nepozornosti české obrany a tváří v tvář českému gólmanovi nasadil úspěšný forhendový blafák.

České mladíky však dvoubranková ztráta nerozhodila a i nadále drželi s Rakušany krok. Poctivý přístup vyústil ve dva slepené české góly. Na konci 16. minuty vybídl Tomek ke střele Šimona Bělohorského, jehož dělovka ze středu pravého kruhu se zastavila až za zády rakouského maskovaného muže, čímž český výběr využil početní výhodu. Vzápětí vsítil vyrovnávací trefu Vojtěch Švancr, který doklepl vyražený kotouč za Windhoferova záda.

„Začátek jako takový tak špatný nebyl, ovšem dostali jsme dva nešťastné góly. Důležité však bylo, že jsme se do konce třetiny dokázali na soupeře dotáhnout, k čemuž nám pomohla také přesilová hra. Jsem rád, že se kluci z toho špatného startu rychle oklepali,“ komentoval první třetinu Milan Razým, trenér výběru.

Neklid z prvního dějství jako kdyby se rázem rozplynul, čemuž odpovídala také druhá dvacetiminutovka. V čase 23:08 strhl vedení na českou stranu Lukáš Slavík, který využil špatně načasovaného střídaní soupeře.

Českou střídačku vstřelený gól nabudil a hned o pár minut později šel český výběr do dvoubrankového vedení. Jan Hrček měl ve středním pásmu spoustu času si rozmyslet, komu bude adresovat přihrávku. Nakonec si zvolil Petra Tomka, který tváří v tvář rakouskému gólmanovi nezaváhal - 2:4.

I přesto se do kabin za tohoto stavu nešlo, neboť domácí závěr periody zvládli lépe než Češi. Necelé dvě minuty před koncem zužitkoval Konstantin Hutzinger své postavení a střelou nad Láryšovu lapačku snižoval na 3:4.

Celých čtyřicet minut se dařilo českému výběru nedostat se do oslabení, což se v úvodu třetí periody změnilo. Početní výhodu dokázal Salzburg rychle využít, a to po střele Moritze Warneckého. Rázem měl zápas úplně jiný nádech.

České mladíky však obdržená branka naopak nabudila, z čehož těžili už v 46. minutě, kdy vrátil českým barvám vedení David Huk. S blížícím se koncem zvyšovali domácím tlak a v jednu chvíli to vypadalo, že hrají přesilovou hru.

Tlak domácích však k vyrovnávací brance nevyústil, čehož využila česká šestnáctka. Na konečných 6:4 stanovil skóre Jakub Slováček, který překvapil Windhofera z vrcholku levého kruhu.

Svěřenci Milana Razýma tak zvládli první zápas proti Salzburgu.

„Musím smeknout před soupeřem, který předvedl kvalitní výkon. Bylo vidět, že na nás dobře připravili. Pro nás to naopak byla velmi slušná prověrka. Samozřejmě se zápas neobešel bez chybiček, ale to si s kluky rozebereme až u videa,“ dodal na závěr Razým.

EC RED BULL SALZBURG U18 – ČESKO U16 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 1. Kessler, 8. Kaufmann, 39. Hutzinger (Langmeier), 44. Warnecke (Kessler) – 16. Bělohorský (Tomek), 17. Švancar, 24. Slavík (Hrček), 27. Tomek (Hrček), 46. Huk, 59. Slováček (Slavík, Hora).
Rozhodčí: Wiggins – Dummermuth-Haas, Just.
Vyloučení: 2:2.

Salzburg: Windhofer – Warnecke, Wijacki, Schroth, Bärnthaler, Simovic, Koller – Kessler, Langmeier, Pohle, Hutzinger, McGovern, Strainovic, Heimel, Kaufmann, Wotschiski.
Česko U16: Láryš – Hora, Kamas, Vaněček, Reisnecker, Skyba, Zmrhal, Studnický, Cífka – Bělohorský, Tomek, Slavík, Švancar, Huk, Hrček, Kerbler, Brzák, Vondruška, Matějka, Slováček, Ryšavý.