U17: Češi nadělili Kanadě čtyři branky. Čisté konto pro Štěbetáka!

Den po vysoké porážce s USA se česká sedmnáctka představila proti kanadskému červenému výběru. Svěřenci Pavla Patery do utkání výborně vstoupili a hned ve druhé minutě se mohli radovat z vedení. Poctivou obrannou hrou a výbornou třetí třetinou si pak zajistili výhru 4:0. Velkou měrou k vítězství přispěl brankář Ondřej Štěbeták, který byl za vychytanou nulu vyhlášen hvězdou zápasu.

Česká sedmnáctka opět potvrdila, že začátky zápasů jí prostě jdou. Hned ve 2. minutě otevíral skóre Václav Nestrašil, který využil nepřesné kanadské rozehrávky před útočnou modrou čarou a bekhendovým blafákem překonal brankáře Gravellea.

Svěřenci Pavla Patery následně zahrozili také v minutě deváté. Malínkovo nahození od modré čáry se otřelo o helmu jednoho z bránících hráčů Kanady, kotouč následně proplaval brankovištěm domácího celku, ale mezi třemi tyčemi neskončil.

První kanadskou akci přivezli domácí hned o tři minuty později. Luca Romero byl bráněn poněkud laxně, a tak zpoza branky proklouzl až před ní, kde chtěl překvapit a překonat Štěbetáka. Český brankář udělal vše proto, aby kotouč neskončil za jeho zády, což se mu také povedlo.

Úvod druhé dvacetiminutovky nabídl jednu českou početní výhodu po faulu Schmidta. Největší šanci v této herní situaci však měla domácí Kanada, když Cootes ujel se svým spoluhráčem ve dvou proti jednomu. Právě Cootes pak zvolil individuální zakončení, ale netrefil branku Štěbetáka.

Následně po konci přesilové hry zahrozil Fasner, který předvedl šikovnou stahovačku, jež mu otevřela volnou cestu ke kanadské bráně. Tváří v tvář Gravelleovi však selhal. Kanaďané pak zahrozili rychlou protiakcí, zpoza české branky si dobře vybruslil Carrier a svým následným zakončení rozezvučel brankovou konstrukci.

Českému týmu se v samotném závěru dějství naskytla další přesilová hra, avšak pouze její necelá minuta se odehrála ještě ve druhé třetině. Ve zbytku času už obecenstvo Credit Union Place další branku nevidělo, a tak se zbytek početní výhody přesunul na start třetí části.

Zbylý čas přesilovky Kanaďané ubránili a hned po jejím konci na startu třetí třetiny sami zahrozili. Najíždějící Martin se prosmýkl po levém křídle a poslal kotouč před českou svatyni. Z bezprostřední blízkosti pak zakončoval Reschny, jenže v ideální palebné pozici selhal.

Pravidlo "nedáš, dostaneš" se potvrdilo hned vzápětí, kdy česká sedmnáctka odskočila do dvoubrankového vedení. Poletín si šikovně vybruslil mezi kruhy, kde přenechal kotouč svému najíždějícímu spoluhráči. Dominik Pavlík se s pukem protáhl mezi dvěma bránícími hráči Kanady a zakončoval střelou pod víko - 2:0.

O necelou minutu později bylo na české střídačce ještě veseleji. Gólovou akci založil střelec první branky Nestrašil, který od modré napálil puk na Gravelleovu branku. Na hraně brankoviště na dorážku číhal Vojtěch Čihař, jenž po puku ihned vystartoval a nadvakrát jej zastrčil za záda kanadského gólmana. V reakci na třetí český gól si vzal domácí celek oddechový čas.

Pět minut před koncem na sebe opět upozornil kanadský výběr. Lecompteo měl na hokejce snížení, svým forhendovým blafákem si roztáhl Štěbetáka, který však předvedl fantastický zákrok a i nadále držel čisté konto.

Když to nešlo v pěti, tak to Kanaďané v 58. minutě po odvolání gólmana zkusili v šesti. Ani při této herní situaci nenašel domácí celek recept na gól a naopak ještě inkasoval. Mladý český talent Adam Benák vystihl rozehrávku a z vlastní obranné modré poslal bekhendem oblouček, jenž se zastavil až v odkryté kanadské brance - 4:0.

Svěřenci Pavla Patery tak odčinili včerejší vysokou porážku s USA a připisují si druhou výhru na tomto turnaji.

CANADA RED U17 – ČESKO U17 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 2. Nestrašil (Fasner), 44. Pavlík (Poletín), 45. Čihař (Nestrašil), 59. Benák
Střely na branku: 32:21
Vyloučení: 3:2
Využití: 0:0

Česko U17: Štěbeták – Černý, Lukáš-Holub, Malínek, Zimovčák, Šilhavý, Mrtka, Mikel – Poletín, Pavlík, Pekař – Krčál, Fasner, Nestrašil – Novotný, Benák, Rozsíval – Čihař, Záhejský, Matějovský.

Canada red U17: Gravelle – Beauchesne, Hamilton, Schmidt, Smith, Villeneuve, Conrad, Kettles – Martin, Reschny, McKenna – O'Brien, Cootes, Brown – Lecompte, Romano, Roonbroeck – Harrington, Kilfoil, Carrier – Morin