U17: Češi soupeři oplatili stejnou mincí. Salzburg porazili 3:1

Český výběr do sedmnácti let nastoupil ve středu opět k utkání proti týmu Salzburgu, tentokrát však domácí vyslala proti Čechům soubor do dvaceti let. Šlo o podobně vyrovnané utkání jako v úterý, kdy Češi padli. V druhém zápase ale zažili pocit výhry i oni, když rakouský tým porazili 3:1.

Během prvních minut zápasu se oba týmy střídaly v aktivitě. Rušno totiž bylo před oběma brankami.

Tlak si tedy nevytvořil ani jeden z týmů, nicméně české reprezentaci pomohla zhruba po pěti minutách hry přesilová hra. Pár šancí a střel sice český tým měl, nicméně pokračoval v trápení z prvního duelu.

Po přesilové hře se opakoval obraz hry, který byl před ní. Týmy si vyměňovaly držení kotouče, nicméně žádná tutovka k vidění nebyla. Spíše to bylo hodně o bruslení. Skóre mohl otevřít Adam Kurka, nicméně jeho únik zmrazil zákrokem gólman domácího celku.

V poslední fázi první periody si oba týmy vyměnily příležitost hrát v početní výhodě. Nicméně ani jeden nedokázal tuto výhodu zužitkovat, většina střel byla nepřesných nebo zablokovaných. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Hned pár desítek vteřin po začátku prostřední třetiny dostal český výběr další přesilovou hru. A tu už proměnil! Nestrašil se dostal k puku a dobrým bruslením se dostal na úroveň pravého kruhu. Odtud vynikající přihrávkou křížem našel Davida Hrubého, který dokázal trefit odkrytou část brány.

Češi byli po gólu aktivnější, nicméně vytvářet další příležitosti se jim moc nedařilo. Z ničeho nic ale přidali druhou branku. Puk se dostal za bránu Salzburgu, odkud jej jeden z českých útočníků dostal do brankoviště. Zprvu se nedařilo dostat puk za záda gólmana Ankirchena, nicméně Vojtěch Čihař zachoval klid a forhendem uklidil mimo dosah brankáře.

To byla voda na mlýn svěřenců trenéra Patery, jelikož Salzburg úplně vypadl z tempa a aktivitu naplno převzal národní tým. Až ke konci třetiny se Salzbrug dostal do větší šance, ale s pokusem Becka si brankář Oršulák poradil. Další vzrušení druhá třetina nenabídla, a tak šli Češi do třetí třetiny se slibným náskokem.

Třetí třetinu začal velmi aktivně domácí celek. A byl odměněn, jelikož Češi byli potrestáni dvouminutovým trestem Šilhavého. Netrvalo dlouho a Salzburg výhodu proměnil v branku. Filip Simovic na modré čáře dlouho čekal – a věděl proč. Jeho spoluhráči totiž Oršulákovi dokonale zakryli výhled a puk skončil po Simovicově střele za jeho zády.

Krátce po gólu přišla další nedisciplinovanost českého týmu, nicméně ta byla ubráněna bez většího nebezpečí. Když už takový náznak přišel, kryl ho karlovarský Oršulák.

Ten byl nejvíce vidět i v následujících minutách. Čeští obránci sice soupeře nepouštěli do tutovek, ale ke střelám se domácí přece jen dostali. Všechny ale spolehlivě kryl právě gólman českého týmu.

Aktivitu domácích přerušilo vyloučení, které však český tým nedokázal potrestat gólem. Naopak, v jeho průběhu byl vyloučen Holub, a tak se hrálo čtyři na čtyři. Zbytek své přesilovky pak domácí využít nedokázali.

Do konce utkání se v podstatě již nic – kromě vzájemného vyloučení na obou stranách za hrubost – nestalo. Salzburgu nepomohlo ani odvolání gólmana, navíc inkasoval gól právě do odkryté klece. Český tým tak soupeři oplatil porážku z prvního zápasu stejným skóre a z Rakouska odjíždí s bilancí jedné výhry a jedné prohry.

EC RED BULL SALZBURG U20 – ČESKO U17 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 43. Simović – 22. Hrubý (Nestrašil), 28. Čihař (Záhejský), 60. Malínek
Rozhodčí: Panholzer – Pfau, Wimmler

Salzburg U20: Ankirchen – Lexer, Beck, Simovic, Schellander, Reinthaller, Hupach (C) – Kessler, Juric, Humer, Kolarik, Maul, Simek, Haiböck, Gesson (A), Zelenov (A), Mazur, Veilands
Česko U17: Oršulák – Malínek, Mrtka, Holub (C), Šilhavý, Dyk, Černý, Mikel – Záhejský, Lev, Přibyl, Kůrka, Nestrašil, Rybníkář, Čihař, Hrubý, Fasner (A), Krčál (A), Švančara, Beran