U20: Nejlepší momenty bronzového mistrovství světa

Čeští mladíci se společně s realizačním týmem vrátili v sobotu v noci ze Švédska, kde v pátek bronzem zakončili tažení světovým šampionátem. Ten začal už o Vánocích, byl tedy pořádně dlouhý. Jaké nejlepší české momenty nabídnul?

Bleskový start

Česká reprezentace celý turnaj otevírala, a to rovnou prestižním duelem proti Slovensku. Ten začal nejlépe, jak jen to šlo. Hned po jedné minutě a jedné vteřině se po skvělé kombinaci prosadil Dominik Rymon.

Zápas pak sice nedopadl podle představ, nicméně Rymonův bleskový zásah ukázal, že v týmu dřímá síla.

Jeden zápas, dva hattricky

Prohru 2:6 proti Slovákům se Češi snažili odčinit proti Norům. A nejen to, šlo také o důležitý zápas vzhledem k postupu do čtvrtfinále.

Čeští hokejisté neponechali nic náhodě a severského soka smetli osmi góly. To samo o sobě by stálo za zmínku, nicméně musíme vybrat dva hattricky, které byly k vidění. Jiří Kulich i Eduard Šalé si mohli gratulovat k výjimečnému večeru.

Amerika (skoro) na kolenou

Třetí zápas ve skupině a rovnou proti favoritovi celého mistrovství. Snad ani Američané nečekali, jak moc bude český tým vzdorovat a jaké starosti mu přidělá.

Spojené státy šly rychle do vedení, ale Štancl před koncem první třetiny srovnal. To soupeře dokonale opařilo a na začátku druhé třetiny měl velké problémy s aktivním českým pojetím. A také s tím, že Češi se dokonce dvakrát dostali do vedení. Poprvé v turnaji tak ukázali, že se s nimi musí opravdu počítat.

Dvojitý zásah a úleva

Razítko na postup do čtvrtfinále dal poslední duel ve skupině se Švýcary. V tom soubor trenéra Patrika Augusty vedl už 2:0 a na ledě dominoval, nicméně borci ze země helvétského kříže dokázali srovnat.

Zápas pomalu kráčel k remíze, ale ve třinácté a šestnácté minutě třetí třetiny dokázal Kulich s Tomášem Hamarou rozhodnout o třech bodech pro svůj tým.

Štanclův zázrak

Nelze to nazvat jinak. Česko proti Kanadě vedlo už 2:0, rýsoval se skvělý výsledek, ale soupeř ukázal sílu zejména v prostředním dějství, ve kterém srovnal.

Fanoušci už si možná šli pro občerstvení nebo chystaly nervy. Proč? Remíza trvala až do konce a vypadalo to, že se bude prodlužovat. Češi měli v poslední minutě kotouč pod kontrolou a několikrát se pokusili zaútočit. A na poslední pokus se to povedlo. Po akci v útočném pásmu se k puku dostal Jakub Štancl a po šťastném odrazu poslal svůj tým jedenáct vteřin před koncem do bojů o medaile.

TEN zápas

Přesně tak se na utkání s Finskem bude vzpomínat. Bude to TEN zápas, který zajistil nejen bronz, ale také doživotní zážitky všem, kteří se zápasu účastnili nebo ho sledovali. Finové vedli už 5:2, Češi ale ve třetí třetině otočili díky čtyřem gólům během padesáti vteřin, čímž mimo jiné stanovili i nový rekord MS.

Tady jsou jakákoliv další slova zbytečná, podívejte se sami.