Utkání hvězd 2. ligy nabídlo 29 gólů. V Příbrami se radoval tým Západ

Poprvé v historii se konalo Utkání hvězd 2. ligy. V exhibiční atmosféře se hrál pěkný hokej v přátelském duchu. Dohromady padlo devětadvacet branek. Z vítězství 16:13 se nakonec radoval výběr Západu.

Celý zápas měl exhibiční tempo. Když se k němu přidala hokejistů, padaly opravdu hezké branky a pokud byl někdo trochu zastíněn, byli to brankáři, kteří nechali vyniknout střelce.

První gól padnul trochu paradoxně až v sedmé minutě, kdy dostal tým Východu do vedení Tomáš Komínek, nicméně hned za pár minut bylo srovnáno zásluhou Kamila Bříška.

Pak už se pytel s góly roztrhl a do konce první třetiny padlo ještě pět branek. Hned čtyři z nich ale do sítě východního výběru, a tak platil stav 5:2 ve prospěch Západu.

Hned ze začátku druhé periody dokázal snížit velezkušený Tomáš Žižka. Poté se trochu výjimečně sítě delší dobu nevlnily, nicméně mezi 26. a 28. minutou padly hned tři branky, dvě z nich slavil Jiří Půhoný.

Střelci se pak činili i nadále. Na dva góly Východu v rychlém sledu reagoval Západ stejnou mincí. Díky dvěma slepeným gólům před koncem druhé třetiny se mohlo i po ní konstatovat, že vede výběr Západu.

foto + úvodní foto: Natálie Havelková

Třetí třetina se pak nesla v čistě střeleckém duchu. Během prvních tří minut padly čtyři góly, každý tým slavil po dvou.

Po 44. minutě, kdy skóroval tým Západ, se střelecké tempo trochu uklidnilo, ale branka Lukáše Chalupy zase rozvířila dění a dvěma góly kontroval i Východ. Do konce zápasu padly ještě tři branky, a tak diváci mohli potleskem vyprovázet oba týmy s výsledkem 16:13 pro Západ.

Kromě utkání samotného se konaly i avizované tři dovednostní soutěže. Nejrychlejším bruslařem se stal Tomáš Komínek z Vyškova, který plochu objel za 12,6 vteřiny. Opavský Tomáš Rousek zase zazářil při soutěži ve střelbě, nejlepším gólmanem se stal Dominik Piták hájící barvy Hodonína, který pustil jen jeden nájezd z pěti.

Tým Západ - Tým Východ 16:13 (5:2, 5:5, 5:6)

Branky a nahrávky: 11. Bříška (Krejčí), 15. Kafka, 15. Tůma (Krejčí), 16. Bříška (Roubík), 18. Hozák (Tůma), 26. Urban, 33. Bříška, 35. Hozák, 37. Krejčí, 37. Kafka, 42. Matušík, 44. Arnošt, 44. Arnošt (TS), 53. Chalupa, 58. Hasman – 7. Komínek, 19. Slabý (Dušek.), 21. Žižka, 27. Půhoný, 28. Půhoný, 31. Suchý, 32. Šindelář, 42. Franek, 43. Komínek, 53. Půhoný, 56. Sebera, 59. Klimša, 59. Půhoný

Tým Západ: Gába (30. Hosnedl) – Chalupa, Plášil, Krejčí, Zajíc, Šoustek, Seeman – Hozák, Kastner, Urban – Tůma, Matušík, Kafka – Bílek, Roubík, Bříška – Šťastný, Arnošt, Hasman.

Tým Východ: Šimonů (30. Piták) – Vyrůbalík, Žižka, Novák, Rutar, Šindelář, Kunc, Slabý – Endál, Květoň, Klimša – Franek, Půhoný, Dušek – Benýšek, Sebera, Komínek – Rousek, Vávra, Suchý.