Úvod mistrovství světa žen patřil favoritům, Finky nastřílely Francouzkám 14 branek!

První den mistrovství světa žen v Bramptonu přinesl tři utkání, přičemž všechna měla jednoznačného favorita. Nejlépe si s touto rolí poradily Finky, které v otevíracím zápasem rozstřílely Francii 14:1. O něco náročnější to měly Američanky proti Japonkám, i přesto ale nakonec zvítězily jednoznačně 7:1. Vyvrcholením byl večerní zápas domácí Kanady, ta se před skvělou kulisou postavila Švýcarsku a zvítězila spolehlivě 4:0.

Francie – Finsko 1:14 (0:6, 1:3, 0:5)

Branky a nahrávky: 21. Duvinová (Aurardová) – 6. Nieminenová (Liikalaová), 7. Nylundová (Sundelinová, Rantalaová), 9. Vesaová (Sundelinová, Karjalainenová), 16. Vesaová (Laitinenová, Hiirikoskiová), 17. Tulusová (Savolainenová, Rantalaová), 19. Liikalaová (Vanhanenová, Nieminenová), 22. Nylundová (Parkkonenová, Karjalainenová), 24. Lindstedtová (Parkkonenová, Yrjänenová), 31. Laitinenová (Hiirikoskiová, Nieminenová), 43. Vainikkaová (Liikalaová, Vanhanenová), 49. Vainikkaová (Savolainenová, Tulusová), 52. Nieminenová (Laitinenová, Vainikkaová), 57. Nylundová (Laitinenová, Vanhanenová), 59. Savolainenová (Vainikkaová, Tulusová)

Úvodní zápas mistrovství světa nabídl zatím nejjednoznačnější výsledek. Finky se proti Francouzkám pevně chopily role favorita a od prvních minut kralovaly ledové ploše. Díky tomu odcházely do kabin už po dvaceti minutách s pohodlným šestibrankovým náskokem. Jedinou francouzskou trefu obstarala zkraje prostředního dějství Estelle Duvinová, jež tak jen kosmeticky zmírnila konečný výsledek 1:14. Z Finek se činila Jenniina Nylundová, která gólem z 57. minuty zkompletovala hattrick.

USA – Japonsko 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. Kellerová (Heiseová, Janeckeová), 15. Carpenterová (Barnesová, Knightová), 22. Carpenterová (Knightová, Kesselová), 23. Heiseová (Guildayová, Harveyová), 46. Bilkaová (Harveyová, Kesselová), 55. Murphyová, 58. Knightová (Winnová, Carpenterová) – 9. Tokoová (Kojamaová)

I druhý duel úvodního hracího dne měl jasného favorita, nicméně průběh nabídl o poznání zajímavější. Nadšením hýřící Japonky dokázaly zkraje zápasu zaskočit USA a proti zámořskému gigantovi šly v 9. minutě dokonce do vedení, když se trefila Haruka Tokoová. Američanky se ale brzy vzpamatovaly a za minutu vyrovnaly zásluhou Megan Kellerové. Brankářka Frankelová už do závěrečné sirény nepustila za svá záda jediný puk a její spoluhráčky přidaly dalších šest branek. USA porazily Japonsko 7:1.

Kanada – Švýcarsko 4:0

Branky a nahrávky: 12. Spoonerová, 15. Nurseová (Poulinová, Fillierová), 22. Johnstonová (Rattrayová, Spoonerová), 55. Fillierová (Nurseová)

Ten nejžhavější zápas si bramptonské CAA centre nechalo na večer. Domácí Kanada se před takřka zaplněnými tribunami postavila sympaticky hrajícím Švýcarkám. Ani urputný herní projev ale hráčkám z alpské země nestačil. Javorové listy si sebevědomým výkonem dokráčely pro spolehlivou výhru 4:0 a jakožto hlavní favorit se pozitivně naladila na další průběh turnaje.