Ženy: Češky si spravily chuť a porazily Německo 6:1

Češky ve třetím zápase turnaje vyzvaly Německo, jež v předchozích zápasech nebodovalo. Už v první třetině reprezentace nakročila k vítězství. Parádním výkonem se blýskla Tereza Vanišová, která asistovala u všech tří branek. Další góly přidaly Lvice až ve třetí periodě, kdy třemi zásahy potvrdily pohodlné vítězství 6:1.

Český západní soused do úvodní dvacetiminutovky proti Češkám nevstoupil vůbec dobře. Nejprve se do slibné šance po přiťuknutí od spoluhráčky dostala Mrázová. Ta ale z mezikruží nastřelila jen betony brankářky. Druhá desetiminutovka pak patřila jednoznačně týmu v bílých dresech. V 11. minutě totiž využila parádní práce Vanišové zakončující Klára Hymlárová, jež se po nabídce před prázdnou klec nemýlila.

O tři minuty později to byla v českém podání naprostá fantazie! Po vhazování našla Tejralová přihrávkou přes osu Vanišovou. Útočnice ze zámoří adresovala pas před brankou na Kláru Hymlárovou, která vsítila svou druhou trefu. Vanišová necelé tři minuty před první sirénou ukázala svoji velkou kvalitu, když přebruslila německou obranu parádním sólem a opět naservírovala na zlatém podnose gól pro Denisu Křížovou, stav byl tak 3:0.

Realizační tým na turnaji protočil všechny tři brankářky. Do duelu s Německem tak nastoupila osmnáctiletá odchovankyně Sparty Michaela Hesová. Ta likvidovala spíše ojedinělé střelecké pokusy soupeře. Český tým vyvíjel na Němky tlak při jejich rozehrávce v obranném pásmu a jejich ofenzivní snažení často končilo už v zárodku nebo ve středním pásmu. Češky byly i nadále lepším celkem.

Jednu z šancí v prostřední části vypracovala ve 34. minutě čtvrtá útočná letka. Rychlý přechod do pásma skončil ideální nahrávkou z levého křídla na zakončující Haasovou. Dvacetiletá hráčka Djurgårdenu však netrefila kotouč ze slotu ideálně a Hemmerlová si připsala další zákrok. Svěřenkyně Carly MacLeodové byly v utkání aktivnější, jenže další branky padly až ve třetí třetině.

Už po sedmadvaceti vteřinách třetího dějství potvrdila dominanci českého týmu Natálie Mlýnková. Ta nabruslila do útočného pásma, ukázal šikovnou kličku a ze slotu přidala čtvrtý gól v německé síti. Ve 47. minutě přišlo snížení. Nedůslednost v obraně potrestala Luisa Welckeová, jež od levého mantinelu projela mezi statickou defenzivou a zakončila nad levý beton.

Jenomže už po sedmnácti sekundách se opět radovaly Lvice. Natálie Mlýnková rozjela další útok a za svou aktivitu byla patřičně odměněna, když na brankovišti našla odražený puk a propasírovala ho mezi betony. Skóre uzavřela Tereza Radová, jejíž dělovka stanovila konečný výsledek na 6:1.

Česká reprezentace se tak druhým vítězstvím naladila na nedělní duel proti domácímu Švédsku.

POSLECHNĚTE SI OHLASY

ČESKO – NĚMECKO 6:1 (3:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 11. Hymlárová (Vanišová), 14. Hymlárová (Vanišová, Tejralová), 18. Křížová (Vanišová), 41. Mlýnková (Tejralová), 47. Mlýnková (Mrázová), 54. Radová (Pátková, Neubauerová) – 47. Lu. Welckeová (Li. Welckeová).

Česko: Hesová – Tejralová, Čajanová, Pejšová, Seroiszková, Radová, Lásková, Trnková – Pištěková, Mrázová, Mlýnková – Křížová, Hymlárová, Vanišová – Přibylová, Neubauerová, Kalová – Haasová, Gruntová, Pátková. Trenérka: MacLeodová.

Německo: Hemmerlová – Gleissnerová, Schaffrathová, Mayerová, Strobelová, Botthofová, Sabusová, Vetterová, Schmitzová – Eisenschmidová, Schieferová, Christofová – Wágnerová, Feldmeierová, Amortová – Li. Welcková, Lu. Welckeová, Voigtová – Schmitzová, Kleinová, Millerová. Trenér: Schädler.