Ženy: Češky v generálce na MS podlehly USA 1:6

Přípravný kemp v Lake Placid zakončil český výběr generálkou proti domácím Spojeným státům. Ty potvrdily roli favorita a utkání vyhrály 6:1. Jedinou českou branku vstřelila Klára Hymlárová.

Na první gól se čekalo zhruba šest minut, nicméně poté, co se v přesilovce prosadila domácí Haley Winnová, zvýšila jen o dvě minuty později Abbey Murphyová, díky čemuž si domácí hráčky vytvořily pohodlný polštář do dalšího zápasového dění.

Ten byl ještě navýšen v 15. minutě, kdy Američanky opět potrestaly vyloučení českého týmu. Gól tentokrát slavila Hannah Bilkaová.

A než se týmy ve druhé třetiny stihly pořádně zahřát, Američanky zápas definitivně rozhodly.

Jen dvacet sekund po začátku periody totiž dala gól Grace Zumwinkleová, na kterou navázala o minutu a dvacet sekund později Sydney Morrowová.

Český výběr se dočkal v deváté minutě druhé třetiny, a to díky využité přesilové hře. Tereza Vanišová ze strany skvěle naservírovala puk Kláře Hymlárová do předbrankového prostoru. Mladá útočnice pak z první dokázala puk umístit do sítě.

Zápas se pak spíše dohrával a o výsledku bylo rozhodnuto. Navíc se před světovým šampionátem logicky neplýtvalo silami.

Poslední zářez slavila tři minuty před koncem zápasu Američanka Taylor Heiseová.

Český tým v neděli čeká přesun z Lake Placid do Uticy, dějiště mistrovství světa. První utkání je v plánu ve středu ve 21:00 středoevropského času proti Finsku.

USA – ČESKO 6:1 (3:0, 2:1, 1:0)

Branky: 7. Winnová (Bilkaová), 9. Murphyová (Janeckeová, Dunneová), 15. Bilkaová (Simssová, Winnová), 21. Zumwinkle (Petrieová), 22. Morrowová, 58. Heiseová (Hughesová, Bilkaová) – 29. Hymlárová (Vanišová, Křížová)

Sestava Česka: Škodová (Peslarová) – Tejralová, Čajanová, Pejšová, Radová, Trnková, Kosinová, Jandušiková – Šapovalivová, Mrázová, Mlýnková, Křížová, Čabelová, Vanišová, Plosová, Hymlárová, Neubauerová, Kalová, Přibylová, Pištěková. Trenérka: Carla MacLeodová