Ženy: Další výhra! Češky tentokrát převálcovaly Dánsko

Po dni odpočinku nastoupil český výběr proti Dánsku. I v tomto utkání si hráčky Česka vypracovaly brzké vedení a kontrolovaly zbytek zápasu. Celkově Dánkám nasázely pět branek. Blýskla se brankářka Viktorie Švejdová, která si i díky chycenému nájezdu připisuje čisté konto.

Úvod byl vyrovnanější, na střely v první části Česky vyhrály 8:7. Stejně jako proti Finkám to ale byl i tentokrát gólový start. Ve 4. minutě si Tereza Vanišová našla odražený puk a poslala ho s laserovou přesností do horního rohu bližší tyče.

Chvíli poté Češkám dvoubrankové vedení vystřelila Tereza Plosová, která úspěšně dorazila pokus Kateřiny Mrázové. V ten moment se ale české hráčky v počáteční třetině gólově zastavily. Naopak nabídly několik brankových příležitostí soupeřkám nepřesnými rozehrávkami. Poté byla hra vyrovnaná až do sirény.

Prostřední dvacetiminutovku si Češky pohlídaly. Takřka po celou dobu držely hru vepředu a na soupeře vyvíjely soustavný tlak. Nejvíce se toho dělo na přelomu poloviny zápasu. České reprezentantky nejprve zastavila fantastickými zákroky Caroline Thomsenová, pak ovšem na druhou stranu ujížděla Silke Gludová, ta byla na půli hřiště faulovaná a sudí nařídili trestné střílení.

Její střelu zápěstím však Viktorie Švejdová dokázala zastavit. Český tým se uklidnil v čase 35:40, kdy si Kateřina Mrázová vzala puk u mantinelu, projela s ním nikým neatakovaná do slotu, odkud přesnou ranou zavěsila.

I v závěrečné třetině si držely lvice kontrolu nad hrou. Po čtyřech minutách třetí třetiny navíc přišla další branka, opět u toho byla Kateřina Mrázová. Ta se probojovala podél mantinelu dopředu a křižnou přihrávkou pak nabila najíždějící Noemi Neubauerové, ta už se nemýlila.

Záhy se mohla trefit znovu Tereza Plosová, tu ale zastavila soupeřova gólmanka. Češky zkoušely své šance vyšperkovat pohlednými kličkami, nepovedlo se jim ale dostat do pořádného zakončení.

Na konečných 5:0 upravila v 51. minutě svým druhým gólem Kateřina Mrázová, na jejíž razantní střelu švihem neměla Thomsenová šanci dosáhnout. Češky už si zbytek zápasu pohlídaly a na turnaji v Landshutu berou další tři body.

ČESKO – DÁNSKO 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Vanišová (Křížová, Seroizsková), 5. Plosová (Mrázová, Pištěková), 36. Mrázová (Jůzková, Lásková), 44. Neubauerová (Mrázová), 51. Mrázová (Neubauerová)

Česko: Švejdová – Tejralová (C), Čajanová, Kosinová, Seroiszková, Pejšová, Lásková, Jůzková – Neubauerová, Mrázová (A), Šapovalivová – Křížová (A), Pejzlová, Vanišová – Plosová, Přibylová, Pištěková – Juříčková, Pátková, Kalová

Dánsko: Thomsenová – Holmová, Asperupová, Rasmussenová, Andersenová, Russellová, Sondergaardová, Morchová – Friis-Hansenová, Jensenová (C), Sörensenová (A) – Gludová, Petersová, Kielstrupová – Oksbjergová, Stauningová, J. Jensenová – Perryová, Henriksenová, Knudsenová