Ženy: I přes brzké vedení Lvice nestačily na Finky, prohrály 1:2

A-tým ženské reprezentace nastoupil ke svému druhému utkání v rámci švédské zastávky Euro Hockey Tour. Svěřenky Carly MacLeodové zažily turbulentní úvodní třetinu, ve které se rychle dostaly do vedení, ale vzápětí o něj také přišly. Finky svědomitě ubránily zbylé dvě periody, a tak se mohly radovat z těsného vítězství 2:1

Hned do úvodu vlétly Lvice jako uragán. Už v páté minutě je totiž poslala do vedení Klára Seroiszková, jež se z vrcholku pravého kruhu pro vhazování parádně trefila pod rameno finské gólmanky. Hned za minutu ale bylo vyrovnáno, neboť se z téměř totožné pozice prosadila Finka Noora Tulusová. Jediný rozdíl v jejím gólem byl ten, že padl z kruhu levého.

Těsně před první sirénou dokázaly finské hráčky strhnout vedení na svoji stranu. Švejdová zastavila nahození od modré čáry, ovšem když chtěla kotouč přikrýt lapačkou, odskočil jí mimo dosah. Ve skrumáži těl na hraně brankoviště se rychle zorientovala Sanni Vanhanenová a zasunula hrací předmět za bezmocnou českou brankářku.

Druhá třetina příliš pohledných šancí nenabídla, na každé straně by se dala vypíchnout pouze jedna. Finky po změně stran mohly rychle odskočit do dvoubrankového vedení, když se před Švejdovou natlačila Tulusová. Česká strážkyně svatyně však výborně v leže zakročila a schovala puk do své lapačky.

Chvíli po polovině hrací doby pak přišla již zmíněná česká šance. Mlýnková se šikovně prokličkovala středem kluziště a z předbrankového prostoru zakončovala. Ahalaová si proti ní výborně vyjela, čímž zmenšila střelecký úhel a ramenem vyrazila hrací předmět mimo tři tyče.

Na úvod závěrečného dějství se přesunul zbytek finské přesilové hry. Tu Češky zkušeně ubránily a samy se pak pustily do ofenzivního tlaku. Bušení na vrata Finek však bylo neúspěšné, neboť Aholaová předváděla jeden skvělý zákrok za druhým.

Necelé dvě minuty před koncem šáhla česká střídačka po hře v šesti hráčkách v poli. Soupeřkám se však podařilo hned dvakrát dostat hru do středního pásma, a tak Lvice měly minimum času na založení přesilovkového tlaku. Carla MacLeodová si ještě vyžádala oddechový čas, ale ani po jeho konci se jejím svěřenkám nepodařilo vsítit vyrovnávací trefu, a tak ze zápasu odchází bez bodového zisku.