Ženy: Lvice na konec turnaje porazily domácí výběr, prodloužení rozsekla Mlýnková

Svěřenky Carly MacLeodové se v závěrečném zápase turnaje utkaly s domácím výběrem. Díky vyrovnávací české trefě z třetí třetiny dospěl duel do prodloužení. V něm rozsekla nerozhodný stav šikovným nájezdem Natálie Mlýnková. Hráčkou zápasu byla vyhlášena Klára Peslarová, jež si v utkání připsala několik důležitých zákroků.

Úvod zápasu se nesl spíše v klidném duchu, neboť ani jedna strana si nevypracovala gólovou pozici. Osmá minuta utkání přinesla faul Bouvengové za nedovolené bránění, a tak české hokejistky získaly první početní výhodu. V ní si ale nepočínaly vůbec dobře a za největší šanci by se dala považovat střela Vanišové z pravého kruhu, tu však švédská brankářka vyrazila betonem.

Země tří korunek si na svou první velkou šanci musela počkat až do 15. minuty, kdy se do přečíslení dvě na jednu hnaly domácí útočnice. Tuto nebezpečnou šanci zlikvidovala navrátivší Pištěková, která na poslední chvíli zastavila přihrávku na střelu do odkryté české klece.

Na startu druhé periody se pak poprvé měnilo skóre. Po pravém křídle si najížděla Lina Ljungblomová a ze středu kruhu pro vhazování vyslala svižný projektil. Kotouč byl pravděpodobně po cestě tečován o tělo české obránkyně a zaplaval tak do protipohybu Peslarové – 0:1.

Hned o pět minut později se skóre měnilo podruhé, tentokrát ve prospěch českých barev. Během početní výhody si Tereza Vanišová s Anetou Tejlarovou několikrát vyměnily kotouč v rámci šířky celého pásma. První jmenovaná se ke střele z pravého kruhu odhodlala až v úplném závěru, když už na ní zářila pouze odkrytá švédská klec.

Za vyrovaného stavu se přece jen do kabin nakonec nešlo. Minutu před koncem totiž nepřesné nahrávky Vanišové využila Švédka Lina Ljungblomová, jež přebruslila vše, co jí stálo v cestě. Peslarová se přesouvala s jejím únikem, ale na bekhendovou střelu pod víko už bohužel nedosáhla.

Na začátek závěrečné dvacetiminutovky si Švédky přenesly část početní výhody. Tlak domácích hráček se pomalu stupňoval, až se k odraženému kotouči dostala Hjalmarssonová, které zbývalo jen trefit odkrytou českou branku. Fantastická Klára Peslarová se proti její střele na poslední chvíli včas přemístila a betonem ji vyrazila do rohu kluziště.

Po chvíli se tento zákrok zdál ještě klíčovější, neboť Lvice dokázaly vyrovnat. Tejralová šikovně zavezla hrací předmět do útočného pásma, přenechala jej Natálii Mlýnkové v prostoru pravého kruhu, odkud jej česká útočnice zametla do švédské branky přesnou ranou švihem.

Lvice se necelé tři minuty před koncem mohly dostat do vedení, když se v mezikruží objevila Kristýna Patková. Česká útočnice měla hodně času na promyšlení zakončení, ovšem švédská brankářka předvedla veledůležitý zákrok. Zbytek hrací doby o vítězi nerozhodl, a tak přišlo na řadu prodloužení.

O vítězi bylo jasno už v čase 62:47. Natálie Mlýnková totiž využila špatně zformované obrany Švédek a pláchla tak do samostatného úniku. Se zakončením nespěchala a střelu mezi betony Söderbergové umístila téměř perfektně. Svěřenky Carly MacLeodovoé tak zakončují švédský turnaj triumfem nad domácím celkem.

POSLECHNĚTE SI OHLASY

Švédsko – ČESKO 2:3 pp. (0:0, 2:1, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Ljungblomová, 39. Ljungblomová – 31. Vanišová (Tejralová), 45. Mlýnková (Tejralová), 63. Mlýnková.

Švédsko: Söderbergová (Holmová) – Nylen-Perssonová (A), Jungakerová, Kjellbinová (C), Berglundová, Lidmanová, Forsgrenová, Karlssonová – Thuviková, Hjalmarssonová, Ljungblomová (A) – Johanssonová, Blomová, Bouvengová – Lundinová, Tedenbyová, Sundinová – Wikner-Zienkiewiczová, Af Bjurová, Hallová – Antonssonová.

Česko: Peslarová (Hesová) – Pejšová, Seroiszková, Tejralová (C), Trnková, Čajanová, Radová – Křížová (A), Hymlárová, Vanišová – Pištěková, Lásková, Mlýnková – Přibylová, Neubauerová, Pátková – Haasová, Gruntová, Kalová.