Ženy: Lvice na úvod švédského turnaje porazily Švýcarky 4:1

Svěřenkyně Carly MacLedové započaly další turnaj v rámci Euro Hockey Tour v roli nejlepšího týmu sezony. Na úvod turnaje ve Švédsku vyzvaly Lvice Švýcarky, proti kterým potvrdily roli favoritek a vyhrály 4:1.

Hned samotný úvod se českým hráčkám povedl znamenitě. Už ve třetí minutě totiž otevřela skóre zápasu Sára Čajanová, která si najela pro kotouč z druhé vlny a střelou nad lapačku překonala přesouvající se Brändliovou.

V osmé minutě však mohlo být srovnáno. Jedna ze švýcarských útočnic na modré čáře obrala o puk Radovou a mířila do samostatného úniku. Parádním zákrokem se proti ní ale vyšvihla Klára Peslarová, která zabránila brzkému vyrovnání.

Těsně před polovinou první třetiny se pak střela od modré čáry odrazila od jedné z českých hokejek, čímž orazítkovala tyč švýcarské klece. V samotném závěru prvního dějství faulovala Neubaerová, čímž Švýcarky získaly početní výhodu. Skvělá defenziva českého týmu dokázala i tuto herní situaci přečkat.

Přísloví nedáš, dostaneš, se potvrdilo na úvodu druhé periody. Nejprve se totiž Kalová krásným slalomem dostala až do zakončení z bezprostřední blízkosti, nicméně pálila nepřesně. O minutu později bylo vyrovnáno. Přečíslení dvě na jednu skvěle vyřešila přihrávající Ingoldová, jež našla Vanessu Schaeferovou. Švýcarská útočnice střelou nad pravé rameno překonala Peslarovou.

Češky poté zvýšily aktivitu a do konce druhé části dokázaly strhnout vedení na svoji stranu. Tereza Vanišová dostala nahrávku mezi kruhy, odkud se střelou pod vyrážečku nemýlila.

Po finální změně stran přišel v čase 45:00 faul na pronikající českou hráčku, a sudí tak nařídili trestné střílení. K němu se postavila Mlýnková, té se ovšem nájezd vůbec nepovedl a stojící brankářku Švýcarek trefila pouze do levého betonu.

Přesně pět minut před koncem přidaly české hráčky třetí trefu. Po rychle vyhraném buly se kotouče zmocnila Trnková, která jej přes clonící soupeřku poslala na Sáru Čajanovou. Česká obránkyně parádní střelou přidala svůj druhý gól v tomto zápase a přidala klid na české hokejky.

Finální branka padla těsně před závěrečnou sirénou. Ze souboje v rohu kluziště vyplaval puk do otevřené prostoru před švýcarskou branku. Nejrychleji se dokázala zorientovat Kateřina Mrázová, jež střelou z první propálila vše, co jí stálo v cestě.

Svěřenkyně MacLeodové si tak připisují první body v rámci švédské zastávky Euro Hockey Tour a potvrzují skvělou formu.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. Schaeferová (Ingoldová) – 3. Čajanová (Tejralová, Gruntová), 35. Vanišová (Pátková), 55. Čajanová (Trnková, Přibylová), 58. Mrázová (Pištěková).

Švýcarsko: Brändliová (Lehmannová) – Baechlerová, Christenová, Vallariová, Hauserová, Wetliová, Buchiová, Aymonová, Freyová – Enzlerová, Müllerová (A), Stalderová (C) – Leemannová, Martiová, Zimmermannová – Lutzová, Ryhnerová, Quennecová (A) – Schaeferová, Emmeneggerová, Ingoldová.

Česko: Peslarová (Hesová, Švejdová) – Čajanová, Tejralová (C), Radová, Trnková, Pejšová, Lásková, Seroiszková – Vanišová, Pátková, Křížová (A) – Mlýnková, Mrázová (A), Pištěková – Hymlárová, Přibylová, Neubauerová – Gruntová, Kalová, Haasová.