Ženy: Pohár je doma! Lvice přejely domácí Německo 8:0

Druhý turnaj Euro Hockey Tour, druhý triumf! České hokejistky zažívají snový vstup do sezony. Na turnaji v německém Landshutu vyhrály všechny tři zápasy se skóre 17:2 a kromě zisku poháru v Německu vedou také evropské turné.

Češky měly start zápasu pod kontrolou a postupně dobývaly soupeřovu svatyni. To se nakonec přesně po šesti minutách hry povedlo v přesilovce po nenápadné akci Noemi Neubauerové.

Ta chtěla poslat puk do slotu svým spoluhráčkám a nejistým zákrokem jej u sebe přibrzdila u sebe Sandra Abstreiterová, Neubauerová pak nekrytý kotouč poslala do sítě. Zanedlouho se naše hráčky radovaly znovu, přihrávku Kateřiny Mrázové zametla přesně pod víko Sára Čajánová.

Němky se nechtěly před zaplněnou Fanatec Arenou vzdát a Klára Peslarová musela vytáhnout několik důležitých zákroků, všem střelám ze strany soupeřek odolala. Naopak na druhé straně patnáct vteřin před sirénou nahození Daniely Pejšové úspěšně dorazila Denisa Křížová.

Hráčky v černém nechtěly situaci nechat náhodě a hrálo se opravdu vyrovnaně. Začalo se také přitvrzovat a hru doprovázela četná vyloučení. Právě v početní výhodě na přelomu utkání Němky hrozily nejvíce.

Peslarová ale krotila všechny jejich střely včetně nebezpečné teče po střele od modré, kdy česká brankářka včas zasáhla betonem. Poslední minuta vyšla Češkám i v tomto případě, Aneta Tejralová krásnou přihrávkou vybídla ke střele Vendulu Přibylovou, která se před odkrytou sítí už nemýlila.

Fanoušci nemuseli čekat dlouho a lvice vedly už 5:0, přihrávku od Kateřiny Mrázové ve slotu zakončila mezi tři tyče Denisa Křížová. Ve čtvrté minutě třetí třetiny mohlo být ještě veseleji, na soupeřovu bránu jely zcela osamocené Aneta Tejralová a Noemi Neubauerová, druhá jmenovaná ovšem mířila těsně mimo.

Gólově se naše hráčky znovu rozjely na přelomu poloviny třetiny. Nejprve si předešlý nezdar napravila ze samostatného úniku Noemi Neubauerová a další díry v soupeřově obraně využila Tereza Pištěková, ta nabila své jmenovkyni Plosové a Sandra Abstreiterová musela z brány lovit další kotouč.

České hokejistky tak vyhrály 8:0 a nejlepším možným způsobem potvrdily dominanci ne německém turnaji. Ten - stejně jako ten letní ve Finsku - ovládly, díky čemuž vedou celé Euro Hockey Tour.

NĚMECKO - ČESKO 0:8 (0:3, 0:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 6. Neubauerová, 8. Čajanová (Lásková), 20. Křížová (Pejšová, Lásková), 40. Přibylová (Tejralová, Pištěková), 41. Křížová (Mrázová, Čajanová), 50. Neubauerová, 51. Plosová (Pištěková), 57. Mrázová

Německo: Abstreiter (Schultes) – Schaffrath, Strobel, Botthof, Schmitz T., Hark, Düsterhöft, Gleissner, Strompf – Eisenschmid, Kluge, Nix – Feldmeier, Schiefer, Schmitz L. – Wagner, Karpf, Amort – Häckelsmiller, Klein, Miller

Česko: Peslarová (Švejdová) – Tejralová, Čajanová, Pejšová, Seroiszková, Jůzková, Kosinová – Neubauerová, Mrázová, Šapovalivová – Křížová, Lásková, Vanišová – Plosová, Přibylová, Pištěková – Juříčková, Pátková, Kalová