Ženy: Skvělý start domácího turnaje! Češky na úvod rozstřílely Německo 7:1

České reprezentantky na úvod domácí zastávky WEHT vyzvaly výběr nedalekého Německa. V něm svěřenkyně Carly MacLeodové jasně dominovaly a po tříbrankové druhé třetině si dokráčely pro vysoké vítězství 7:1. Utkání přihlíželo sedmnáct stovek diváků.

Češky vstupovaly do utkání jako velké favoritky a hned od začátku nechtěly ponechat nic náhodě. Němky mohly děkovat především své brankářce, která je dlouhou dobu držela nad vodou. V čase 8:33 byla za nedovolený zásah tělem vyloučena Nixová a české ženy hned po minutě přetavily tuto herní situaci ve svůj prospěch. Parádní sólo zakončila Tereza Vanišová přesnou střelou nad lapačku.

Podruhé se skóre měnilo o pár chvil později, když byl signalizován faul Německa. Skákavý hrací předmět se přes nohy Michaely Pejzlové dostal až na hůl Terezy Plosové, jež jej poslala přesnou ranou na zadní tyč.

Němky se do hry dostaly po přesilové hře, kterou sehrály mezi 16. a 18. minutou. Lvice v ní sice neinkasovaly, ale velké množství hráček mělo v nohách dlouhé střídaní. Svěřenky Carly MacLeodové se už ve zbytku periody zpět do tempa nedostaly, což je nakonec mrzet nemuselo, neboť do kabin se odcházelo za stavu 2:0 pro české barvy.

Začátek druhé třetiny se nesl v duchu třetí české branky. Vanišová zpoza branky přesně našla najíždějící Michaelu Pejzlovou, která svou střelu zvedla nad rameno německé brankářky. Svěřenky Carly MacLeodové i nadále pokračovaly v dobrém představení při signalizované početní výhodě, Tejralová však po krásné kombinaci neumístila svou střelu mezi tři tyče.

To ale české hráčky mrzet nemuselo, protože hned o pár minut později se jim podařilo svůj náskok opět navýšit. Parádní akci založila Tereza Plosová, jež v rohu kluziště přenechala kotouč své kolegyni z útoku. Tou byla Adéla Šapovalivová, která po krásné kličkované parádně zakončila nad levé rameno Hemmerleové.

Němkám se v čase 33:32 podařilo vsítit kontaktní branku, když srážky českých obránkyň využila Hanna Amortová. Její střela mezi betony nedala Škodové šanci. Lvice se však nenechaly odradit a ještě před odchodem do kabin si vzaly čtyřbrankové vedení zpět. Po rychlém přečíslení dvě na jednu se trefila znovu Adéla Šapolivová, tentokrát po pobídce do odkryté klece.

„Celá ta akce byla v podstatě zásluha Mrázky, která mi to krásně předložila do prázdné branky. To by byla ostuda, kdybych to netrefila (směje se), ale kredit patří určitě jí, protože taková nahrávka se musí proměnit,“ komentovala svůj druhý gól Adéla Šapovalivová.

A také vstup do závěrečné části byl poznamenán českým gólem. V rámci přesilové hry se odražený kotouč dostal na hůl Daniely Pejšové, ta si udělala efektní kličku mezi kruhy, odkud měla volný prostor pro střelu. Ta byla laserově přesná a vymetla pavučinu v levém horním růžku německé branky.

V čase 48:06 byla za hrubost vyloučena Tereza Radová, a Němky tak dostaly šanci na korekci skóre. Největší šanci ale měly paradoxně domácí hráčky, neboť během útočného výletu se k dorážce téměř do prázdné branky dostala Denisa Křížová. Ta ale pouze nechala vyniknout Hemmerleovou.

Téměř totožná situace se zrodila v polovině 55. minuty, když se do samostatného úniku při vlastním oslabení hnala Kateřina Mrázová. Ta měla dost času na promyšlení zakončení, ale recept na německou brankářku nevymyslela.

Nakonec české hráčky nemusely mrzet ani dvě zahozené šance, neboť osmý gól duelu padl tři minuty před koncem. Po sérii dorážek se k nekrytému puku dostala Lucie Gruntová, jež jej s přehledem zasunula za záda bezmocné Lisy Hemmerleové.

„Je to především zásluha holek, že se mi podařilo po delší době skórovat. Mám z toho ale opravdu velkou radost. Chtěla jsem se hlavně vyvarovat nějakých zbytečných chyb a hrát svoji hru, což si myslím, že se mi povedlo,“ řekla po svém první gólu v seniorské reprezentaci Lucie Gruntová.

Nakonec se tato trefa ukázala jako finální, a tak se Češky mohou radovat z vítězství 7:1!

Pohled hlavní trenérky Carly MacLeodové: „Myslím si, že to pro nás byl velmi dobrý start. Holky se těšily na to, že budou hrát na domácí půdě a publikum je celý zápas hnalo za vítězstvím. Velmi se mi líbila naše hra směrem dopředu, dařilo se nám využívat naše šance a věřím, že postupně s turnajem porostou i výkony týmu.“

NĚMECKO – ČESKO 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 34. Amortová (Schmitzová) – 10. Vanišová (Křížová), 11. Plosová (Pejzlová, Šapovalivová), 21. Pejzlová (Vanišová), 32. Šapovalivová (Plosová, Gruntová), 37. Šapovalivová (Mrázová, Plosová), 45. Pejšová, 57. Gruntová (Křížová, Juříčková).

Německo: Hemmerleová (Abstreiterová) – Schaffrathová, Harková, Gleissnerová (C), Strobelová, Schmitzová T., Blotthofová, Schricková, Hoppeová – Feldmeierová, Delarbreová, Häckelsmillerová – Eisenschmidová, Schieferová, Nixová – Wagnerová, Karpfová, Amortov – Kleinová, Schmitzová L., Millerová.

Česko: Škodová (Peslarová) – Pejšová, Seroiszková, Tejralová (C), Trnková, Čajanová, Radová, Kosinová – Křížová, Pejzlová, Vanišová – Plosová, Mrázová, Šapovalivová – Sarnovská, Neubauerová, Pištěková – Pátková, Gruntová, Kalová – Juříčková.