Ženy U18: Češky porazily Německo 6:1. Výhru řídila hattrickem Šapovalivová

České reprezentantky do 18 let chtěly proti Němkám zabrat. Přirozeně, první dvě utkání v turnaji prohrály a chtěly si vytvořit lepší pozici do čtvrtfinále. To se povedlo, Německo porazily 6:1. Hattrickem se blýskla kapitánka Adéla Šapovalivová.

České hráčky se dostaly rychle do tempa. Už od začátku bylo vidět, že chtějí vyhrát. Vstup do utkání pravou nohou byl potvrzen také brzkou brankou, to když Adéla Fromová ve druhé minutě od modré propálila vše, co stálo v cestě.

Pro Češky to neznamenalo uklidnění. Naopak, do Němek šly se stejnou vervou a hned za tři minuty přidaly další branku. Adéla Pánková ujela obraně Německa a před gólmankou nevolila kličku, ale střelu zápěstím, což se ukázalo jako výborná volba.

Následoval festival českých šancí, které však zůstaly nevyužity. Němky se pak dostaly do hry a zhruba dvě minuty před koncem si vytvořily svoji největší šanci, ale zasáhla brankářka Šenková.

Češky stihly udeřit ještě do sirény. Tereza Plosová na křídle zařadila vyšší rychlost, přebruslila protihráčky a přihrála přes brankoviště, kde se do odkryté klece trefila Lucie Velinská.

I druhá třetina se odehrávala podle české režie. Občas zahrozily i Němky, nicméně obrana českého týmu byla pozorná, a to včetně brankářky. Poměrně často se také vyučovalo, ale i tyto příležitosti zůstaly nevyužity.

Minutu před koncem druhé periody se poprvé prosadily také Němky. Hanna Hoppeová vypálila od modré čáry a mířila přesně, bylo tak zaděláno na drama.

Začátek třetí třetiny byl poměrně opatrný, Češky věděly, že si nemohou dovolit náskok ztratit. Po čase se osmělily a předvedly několik hezkých akcí, ale gólově se ujala až ta, kdy Madlen Chladová vystřelila a Adéla Šapovalivová tečovala mimo dosah německé brankářky.

To dodalo na české hokejky klid, stejně jako vyloučení Němek. V 54. minutě navíc přišlo další zvýraznění skóre. Plosová dobře vyvezla puk, který předala Čabelové, jež přihrávkou přes brankoviště vyzvala ke skórování Šapovalivovou.

Aby toho nebylo málo, česká kapitánka dvě minuty před koncem završila hattrick. Tentokrát vypálila přesně z mezikruží.

České hráčky tak dokázaly vyhrát velmi důležitý zápas, díky čemuž si zajistily třetí místo ve skupině.

POSLECHNĚTE SI OHLASY:

NĚMECKO – ČESKO 1:6 (0:3, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 39. Hoppeová (Pietschmannová, Grussová) – 2. Fromová, 6. Pánková, 20. Velinská (Plosová, Šapovalivová), 47. Šapovalivová (Chladová, Plosová), 54. Šapovalivová (Čabelová, Plosová), 58. Šapovalivová (Hujová, Čabelová)

Německo: Loistová – Schricková, Hoppeová, Kindlová, Mannsová, Birkaová, Pietschmannová, Georgiová – Weichenhainová, Grussová, Seyrerová – Klareová, Heineová, Poindlová – del Monteová, Plaumannová, Hanacková – Zielinskiová, Bergmannová, Rosenstocková

Česko: Šenková – Paroubková, Jarabková, Velinská, Hujová, Tischler, Fromová, Chladová, Slavíčková – Šapovalivová, Čabelová, Plosová – Vocetková, Gildainová, Juříčková – Pánková, Jebousková, Felcmanová – Skořepová, Mazancová, Jílková