Ženy U18: Rozhodla první třetina! Češky porazily Slovensko 3:1

Ideální první třetina zajistila vítězství. Češky poslala v 11. minutě do vedení Adéla Šapovalivová, jež nastartovala cestu za tříbodovou výhrou. Lvice si totiž díky dobrému závěru úvodní dvacetiminutovky vypracovaly třígólový náskok, který hájily až do 46. minuty. Češky pak drama nepovolily a aktivní hrou dokráčely k vítěznému zakončení turnaje.

Češky v předchozím vyrovnaném souboji otočily zápas s Finskem a kvalitní výkon si přenesly i do střetnutí proti Slovensku. Oba celky začaly velmi opatrně a na brankovou příležitost diváci čekali do 11. minuty. To se o slovo přihlásila kapitánka týmu Adéla Šapovalivová. Sedmnáctiletá hráčka, jež má na svém kontě i starty na mistrovství světa, využila skrumáže před brankou a uklidila odražený kotouč.

Slovenky pak nevyužily přesilovku a vzápětí se prosadily opět domácí hráčky. Nicol Příhodová byla silnější v souboji na brankovišti a dorazila střelu Hračové za záda gólmanky. Povedenou třetinu korunovala Tereza Gildainová. Šikovná útočnice využila dobrého uvolnění od Vocetkové a z pravého kruhu zamířila nekompromisně.

V chomutovské ROCKNET ARÉNĚ se pak odehrála velmi vyrovnaná druhá dvacetiminutovka. To demonstroval i celkový počet střeleckých pokusů. Slovenská brankářka musela předvést hned dvanáct zákroků, na druhé straně byla Šenková s devíti zásahy ve druhé třetině nadále bezchybná.

Poradila si i s největší šancí týmu trenérky Gabriely Sabolové. Ve 37. minutě využila chvilkové zaváhání české defenzivy Klára Macková. Obránkyně slovenské reprezentace se dostala v samostatné akci až před Šenkovou. Brankářka, jež na klubové úrovni hájí barvy Litoměřic, ale s přehledem ustála těžký moment.

Česko tak vstoupilo do závěrečné dvacetiminutovky s pohodlným tříbrankovým náskokem. Varování pro tým trenéra Dušana Andrašovského přišlo ve 46. minutě. Blichová v početní výhodě využila rozháraného postavení obranné čtveřice a vypálila z vrcholu pravého kruhu. Šenková i přes clonu vyřešila první ránu, jenže na dorážku Emy Lackové nedosáhla.

Hráčky v bílých dresech si však následně velmi zkomplikovaly cestu za srovnáním skóre. Pouze čtyři vteřiny po vstřeleném gólu totiž na trestnou lavici putovala Juríková. Slovenský tlak byl tak ihned otupěn. Lvice byly v utkání aktivnější. Své soupeřky přestřílely 42:25 a po zásluze si na domácím turnaji v Chomutově zapsaly druhé vítězství.

ČESKO U18 – SLOVENSKO U18 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Šapovalivová (Čabelová), 18. Příhodová (Hračová, Gildainová), 19. Gildainová (Vocetková, Juříčková) – 46. Lacková (Blichová)

Česko: Šenková (Ševčíková) – Paroubková, Slavíčková, Velinská, Hujová, Holíková, Fromová, Štěpánová, Izáková – Čabelová, Šapovalivová (C), Plosová (A) – Vocetková, Gildainová, Juříčková (A) – Pánková, Jebousková, Felcmanová – Příhodová, Hračová, Jílková Trenér: Dušan Andrašovský

Slovensko: Debnárová (Kubainová) – Krákorová (A), Mateičková, Halušková, Kostková, Nogová, Masláková, Macková, Vlčková – Paulínyová, Beňáková, Blichová (C) – Lacková, Tóthová, Juríková – Lačná, Komloš, Tomaštíková – Feníková, Karkošová Trenér: Gabriela Sabolová