Ženy U18: Tvrdá lekce a zrada vlastních přesilovek. Češky s Kanadou padly 1:8

Po studené sprše, kterou finské hokejistky připravily českým reprezentantkám do 18 let, přišla tvrdá rána. V neděli večer totiž Češky utrpěly tvrdý direkt v podobě osmi gólů od Kanady. Problémem byla paradoxně vlastní přesilovka.

Od začátku byla vidět převaha Kanaďanek, které byly povzbuzené první výhrou nad Němkami 11:0. Většinu času trávily v pásmu Česka, nicméně svěřenkyně trenéra Dušana Andrašovského se statečně bránily a zámořského soupeře nepouštěly do většího nebezpečí.

Kanada šla navíc do dvojitého oslabení, nicméně poté, co se vrátila do čtyř na ledě, dokonce sama skórovala. Abby Stonehouseová u levého mantinelu nahrála puk do jízdy Caitlin Kraemerové, jež pronikla do útočného pásma a z levého kruhu vstřelila úvodní gól utkání.

Do konce první třetiny si český výběr nedokázal vytvořit žádnou větší šanci, a to i přesto, že hrál hned pět přesilových her.

Hned na začátku druhého dějství se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš Tereza Gildainová svou šanci neproměnila, avšak hned dvacet vteřin poté českou síť rozvlnila Abby Stonehouseová, a to opět v oslabení.

Kalamita pokračovala i dále. Kanaďanky svou přesilovku nevyužily, to je ale mrzet nemuselo, neboť třetí gól vstřelily opět ve svém oslabení, kdy Češky opět přečíslily z protiútoku.

Pak se situace až do 35. minuty trochu uklidnila, nicméně přesně v čase 36:15 navýšila kanadské vedení Emma Venusiová, jejíž střela prošla od modré až do brány. Vzápětí se ale do zápisu o utkání zapsaly také Češky, to když Aneta Paroubková potrestala chybu soupeřek.

Nicméně půl minuty před koncem prostředního dějství se radoval opět zámořský celek. Po tlaku v brankovišti Česka se puk dostal k Jacksonové, která dostala puk za českou gólmanku. Do kabin se šlo za stavu 1:5.

Třetí třetina začala tlakem Kanaďanek, které neměly dost. Česká obrana ale držela, dařilo se jí vyhazovat puky a nedostávat brankářku tolik pod tlak. Ve 48. minutě ale Češky náporu podlehly Jacksonová se prosadila podruhé.

Za tři minuty přišel další kanadský zásah, tentokrát z přesilovky, kdy Kraemerová jen nastavila hůl. Pět minut před koncem kanadské hráčky utkání dokončily posledním gólem. První střela byla zablokována, puk se však dostal před českou bránu, odkud Mackenzie Alexanderová trefila odkrytou klec.

ČESKO - Kanada 1:8 (0:1, 1:4, 0:3)

Branky a nahrávky: 38. Paroubková – 13. Kraemerová (Stonehouseová), 22. Stonehouseová (Murdochová), 29. Stonehouseová (Mudrochová), 37. Venusiová (Watsonová, Stonehouseová), 40. Jacksonová (Murdochová, MacKinnonová), 48. Jacksonová (Cheungová), 51. Kraemerová (Stonehouseová, Zablockiová), 56. Alexanderová (Mannessová, Pickeringová)

Česko: Ševčíková – Jarabková, Slavíčková, Velinská, Hujová, Tischler, Fromová, Chladová – Šapovalivová, Čabelová, Plosová – Vocetková, Gildainová, Juříčková – Pánková, Paroubková, Felcmanová – Skořepová, Jebousková, Jílková.

Kanada: Stewartová – Primeranová, Grahamová, Pickeringová, Venusiová, Watsonová, Bretonová, Cheungová – Alexanderová, Kraemerová, Zablockiová – Stonehouseová, Mannessová, D’Alessandrová – Jacksonová, Loganová, Murdochová – Pieckenhagenová, MacKinnonová, Cimoroniová – Pellerinová.