Ženy: Vyrovnanou přestřelku rozhodlo prodloužení, v něm skórovala Tejralová

Po včerejší vysoké prohře se lvice opět dostaly na led, tentokrát proti Švýcarsku. Vyrovnanou přestřelku šedesát minut hry nerozhodlo, a tak přišlo na řadu pětiminutové prodloužení. V něm vítězství českým barvá vystřelila kapitánka Aneta Tejralová.

Po včerejší prohře vlétly Česka na Švýcarky jako uragán. Z přílišné aktivity a namotivovanosti ale pramenil první menší trest pro Lucii Gruntovou, a tak Švýcarky získaly možnost hrát první početní výhodu klání. Největší šanci si v ní soupeřky vypracovaly v jejím samotném závěru, když po jedné ze střel zvonila za Švejdovou tyč.

Také druhou početní výhodu vybojovaly hráčky Švýcarska. Daniela Pejšová to přehnala s razancí při bránění a byla za to odměněna dvěma trestnými minutami. Tentokrát se české hráčky velmi dobře zformovaly a svým soupeřkám nedovolily jedinou větší šanci.

V čase 15:07 se poprvé lámal chleba a k radosti domácích fanoušků to byly právě lvice, které se prosadily. Noemi Neubauerová z rohu kluziště vybídla ke skórování Kateřinu Mrázovou. Útočnice kanadské Ottawy předvedla parádní blafák, při kterém si prostrčila hůl mezi nohama a hrací předmět se štěstím zapadl za záda Maurerové.

Také druhá část začala několika českými vyloučeními, ovšem české reprezentantky se skvělou obranou hrou nenechaly obrat o vedení. První brankovou radost pak nabídla 29. minuta. Českým fanouškům jistě udělala radost aktivní hra lvic, ze které těžila opět Kateřina Mrázová, jež z dorážky trefila prázdnou klec Švýcarska.

Ještě před polovinou hrací doby duelu se s góly roztrhl pytel. Nejprve se podařilo zemi Helvétského kříže snížit, a to zásluhou Janine Hauserové, která z levého kruhu přesně trefila prostor mezi rukou a betonem české brankářky. A hned o pár momentů později Švýcarsko také vyrovnalo. Lara Stalderová opřela svou střelu o tělo doléhající Andrey Trnkové, ta si tak nešťastně srazila hrací předmět do vlastní sítě.

Ani to však nebylo z této pasáže hry všechno. Lvice si totiž svým urputným výkonem vzaly rychle vedení zpět. Aneta Tejralová z levého křídla vyhledala v mezikruží připravenou Michaelu Pejzlovou a ta se krásnou střelou pod horní tyč nemýlila.

Do závěrečného dějství vstoupilo Švýcarsko velmi aktivně a hned po třech minutách za to bylo také náležitě odměněno. Alina Martiová dostala těsně před slotem parádně nabito a svou ránou švihem po ledě zametla hrací předmět pod betony Švejdové – 3:3.

Deset minut před koncem základní hrací části si svěřenky Carly MacLeodové zahrály přesilovku. Hned několik nebezpečných šancí si připravila dvougólová Mrázová, která však hattrick nedokonala. I když Češky svou aktivní střelbou zasypaly Maurerovou, tak rozuzlení tomuhle utkání nedaly.

Na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení tři na tři. V něm se o největší šanci nejprve postaraly hráčky země Helvétského kříže, když si Leemannová ukázkově vymíchala českou obrana a jela tváří v tvář Pejšové. Česká brankářka se vyznamenala krásným zákrokem lapačkou a kotouč udržela ve své moci, čímž zabránila případným dorážkám.

A byl to zákrok klíčový, neboť o pár chvil později rozhodla o vítězství lvic kapitánka Aneta Tejralová! Ta se šikovně uvolnila na levé straně pásma a po sérii dorážek dotlačila hrací předmět za záda švýcarské brankářky.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 3:4 (0:1, 2:2, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Hauserová (Schaefferová, Quennecová), 31. Stalderová (Leemannová, Weyová), 44. Martiová (Schaeferová) – 16. Mrázová (Neubauerová, Šapovalivová), 29. Mrázová (Vanišová), 31. Pejzlová (Tejralová, Vanišová), 65. Tejralová.

Švýcarsko: Maurerová (Bendererová) – Christenová, Leemannová, Baechlerová, Rosselová, Hauserová, Wetliová, Hofstetterová – Herzigová, Weyová, Stalderová – Quennecová, Martiová, Schaeferová – Ingoldová, Balzerová, Jorayová – Renschová.

Česko: Švejdová (Škodová) – Tejralová, Čajanová, Seroizsková, Pejšová, Trnková, Radová, Kosinová – Šapovalivová, Mrázová, Neubauerová, Křížová, Pejzlová, Vanišová – Plosová, Sarnovská, Pištěková – Pátková, Gruntová, Kalová – Juříčková.